Marin Čilić je poražen od Feliksa Ože-Alijasima u osmini finala Australijan opena sa 2:6, 7:6 (9-7), 6:2, 7:6 (7-4).

Dominirao je Hrvat u prvom setu nošen bučnom podrškom sa tribina i sa dva brejka ekspresno došao do prednosti od 1:0.

Kanađanin se probudio u drugom setu i tada kreće pravi rat na terenu. Čilić je u desetom gemu spasao tri set lopte, a u potom je u taj brejku je došao do set lopte na 6-5.

Ože-Alijasim dobija taj poen i uspeva da se izvuče i dođe do 1:1 u setovima.

Na krilima tog rezultata, razbija Čilića u trećem setu i sa 6:2 dolazi do preokreta.

Spasao je Čilić dve brejk lopte na početku četvrtog seta, a potom su obojica do taj brejka sigurno čuvali svoj servis.

Poveo je Kanađanin sa 3:0, a najbolju priliku da se vrati Čilić je imao na 2-3, kada je promašio bekhend paralelu iz izgledne pozicije i to je bio kraj.

Ože-Alisim će u čevrtfinalu odmeriti snage sa Danilom Medvedevim koji je posle velike borbe eliminisao Maksima Kresija sa 6:2, 7:6, 6:7, 7:5.