Onlajn kulturni meni: Bata Stojković, Nil Gejmen, BFI…

Kultura 02. maj. 202007:30 > 23:03
Podeli:
Printscreen: facebook/prostorgradic

Iz današnje onlajn kulturne ponude sa domaćih i svetskih scena izdvajamo filmove Luke Bursaća, predstavu "Otac" u Ateljeu sa Batom Stojkovićem, onlajn izdanje Beogradskog festivala igre, Verdijevu "Aidu" iz Metropoliten opere, koncert Keše, književno veče sa Nilom Gejmenom...

POZORIŠTE

Opera i teatar Madlenianumsajt
18h – „Rita“ i „Anželika“ (2010), opere
Autori: Geatano Doniceti i Žak Iber
Režija: Stefan Sablić
Dirigent: Vladimir Kranjčević i Đorđe Stanković
Ansambl: Snežana Savičić-Sekulić, Sanja Kerkez, Nenad Nenić, Vladimir Andrić, Nenad Čiča i drugi.

Atelje 212Fejsbuk
20h – Otac (1993)
Autor: August Strindberg
Režija: Radoslav Milenković
Ansambl: Danilo Stojković, Ljiljana Dragutinović, Tatjana Venčelovski, Isidora Minić, Jasmina Večanski, Aljoša Vučković i drugi.

Narodno pozoriše Beogradsajt
21h – Romeo i Julija (2003), balet
Autor: Vilijam Šekspir
Režija i koreografija: Dimitrije Parlić

Jugoslovensko dramsko pozorištesajt
21h – Drama o Mirjani i ovima oko nje (2010)
Autor: Ivor Martinić
Režija: Iva Milošević
Ansambl: Mirjana Karanović, Jelena Petrović, Branka Petrić, Marko Baćović, Anđelika Simić, Feđa Stojanović, Cvijeta Mesić i Bojan Lazarov

Narodno pozorište Nišsajt
48 sata dostupno – Devojke
Autor: Radoslav Pavlović
Režija: Ivan Vuković

Beogradski festival igreFejsbuk
18:30h – Težina sunđera
ALIAS, Ženeva
Koreografija: Đulijermo Boteljo
Muzika: Šostakovič, Skarlati, Čiko Buarke

Metropoliten operasajt
00:30h (do nedelje u 00:30) – Aida
Kompozitor: Đuzepe Verdi
Dirigent: Janik Nezet-Segen
Učestvuju: Ana Netrebko, Anita Rahvelišvili, Pjotr Bečala

Bečka državna operasajt
11h – Vagnerovi „Prstenovi“ za decu
19h – Fidelio (L.van Betoven)

Dance Placesajt
00:30h – Pōhaku
Trupa Kristofera K. Morgana
Posle toga: Q&A sa Kristoferom Morganom

FILM

Online veče autorskog filma – Prostor – Fejsbuk
21h – Tmina (2014) , satirična sajber pank drama
– Tri (2013), srednjemetražna doku-fikcija
Režija: Luka Bursać

 

MUZIKA

Rojal Albert Holsajt
14h – Klasika za decu
20:30h – Natali Pras

Berlinska filharmonijasajt
19h – koncert
Program: Gustav Maler, Arvo Pert, Samjuel Barber, Đorđi Ligeti
Dirigent: Kiril Petrenko

Centar za kulturu SmederevoJutjub
20h – Mini gitarijada

13h – Keša uživoFejsbuk

Extended Cantina Sessions LiveFejsbuk
14h – Rajan Bingem, dobitnik Gremija i Oskara muziku

Live at BlogotequeInstagram
19h – Blaenevon, engleski indi rok bend

Home Sweet Home Tour
22h – Larkin Poesajt
ruts rok bend sestara Rebele i Megan Lavel
01h – Nikol Etkins uživo – Jutjub

OSTALO

Sweet Streams Are Made Of This – online panel – Fejsbuk
18h – Muzika i lajv striming – budućnost ili alternativa?
Učestvuju: Ida Prester, Sonja Lončar, Dejan Bošković i Nenad Jelenković

Stars in the HouseJutjub
20h – Pozorište u kući – Tiny Beautiful Things, Nia Vardalos
Učestvuju: Tedi Kanez, Nia Vardalos, Natali Vulams-Tores

Book TalkJutjub
01:30h – Nil Gejmen razgovara sa N.K. Džemisin (Peto godišnje doba), koja je u martu objavila novu knjigu na engleskom.