Oglas

Zoran Panevski
Foto:Promo
Foto:Promo

Nagrada "Ana Frank" Zoranu Penevskom i Mirjani Stakić

26. mar. 2020. 15:06

Pisci Zoran Penevski i Mirjana Stakić iz Srbije i Altenka Sapundžieve iz Bugarske, ovogodišnji su dobitnici Međunarodne nagrade „Ana Frank“, koju dodeljuju izdavačka kuća "Feniks" i Fondacija za kulturnu i naučnu afirmaciju i prezentaciju „Makedonija prezent“ iz Skoplja.

Oglas

Nagrada se dodeljuje za ukupan doprinos književnosti, a posebno na polju kulturne saradnje i razmene na Balkanu.Zoran Penevski (1967, Pančevo) autor je više romana i grafičkih romana, scenarista i prevodilac. Piše za decu i mlade, kao i za odrasle.Autor je, između ostalog, romana „Manje važni zločini“, „Tragovi odsustva“, a romani „Ponoć u njenim rukama“ i „Sara i zaboravljeni trg“ prevedeni su na makedonski jezik.

Zoran Panevski
Knjiga Zorana Penevskog "Sara i zaboravljeni trg", Foto:Promo | Knjiga Zorana Penevskog "Sara i zaboravljeni trg", Foto:Promo

Preveo je više od 30 naslova sa engleskog i makedonskog jezika. Njegova dela su, pored makedonskog, objavljena na engleskom, francuskom i holandskom jeziku.Mirjana Stakić (1973, Vladičin Han) je pesnikinja i pisac. Njena poezija je prevdena na engleski, bengalski i makedonski jezik.

mirjana-stakic.jpg
Mirjana Stakić, Foto: Privatna arhiva | Mirjana Stakić, Foto: Privatna arhiva

Autorka je romana "Anina priča", "Nikolaj", "Hanina kći", "Hajdučica", "Izgubljene duše".Predaje na Učiteljskom fakultetu u Uzicu i živi na Zlatiboru.Altenka Sapundžieve (1957, Loveč), pod pseudonimom Latinka Zlatna napisala je 10 zbirki poezije i jednu knjigu fikcije.Njena poezija je prevedena na više jezika i članica je Udruženja pisaca Bugarske.Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare