Fudbaleri Bornmuta uspeli su da nadoknade gol zaostatka posle prvog poluvremena meča s Lesterom i da slave na kraju s ubedljivih 4:1 (0:1) u 35. kolu Premijer lige.

Bornmut je tako ostao u igri za opstanak u elitnom društvu, dok su „lisice“ sebi ugrozile poziciju koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Tim Brendana Rodžersa poveo je u 23. minutu pogotkom prvog strelca šampionata Džejmija Vardija, kojem je to bio 23. gol u sezoni.

Činilo se da je Lester na dobrom putu da upiše trijumf posle remija s Arenalom u prethodnom kolu (1:1), ali se domaćin razgoropadio.

Dva minuta totalnog „pomračenja“ Lestera bila su dovoljna da Bornmut preokrene rezultat. Prvo je Stanislas relizovao penal, da bi 120 sekundi kasnije pogodio Solanke, dok je Sojunču zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton.

Do kraja susreta tim Edija Haua postigao je još dva gola. Tačnije, prvo je Džoni Evans pogodio sopstvenu mrežu, da bi konačnih 4:1 postavio Solanke.

Mančester junajted u ponedeljak dočekuje Sautempton, i u slučaju pobede preskočiće „lisice“ i Čelsi i probiti se na treće mesto.