Evropsko prvenstvo ušlo je u samu završnicu, odigrana su prva dva četvrtfinalna meča, a za mesto u finalu će se boriti Španija i Italija.

Španija je u prvom meču četvrtfinala odmerila snage sa Švajcarskom, i vodila od osmog minuta autogolom Denisa Zakarije. Čuvali su prednost narednih sat vremena, ali je veliki kiks poslednje linije „crvene furije“ kaznio Đerdan Šaćiri, pogodio za 1:1, pa je izgledalo kao da će do kraja meča biti neizvesno.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

No, Švajcarska se našla u problemu kada je Remo Frojler u 77. minutu dobio crveni karton zbog nešto grubljeg starta, ali su izdržali Švajcarci do isteka 90. minuta, a potom je Jan Zomer „spustio roletnu“ i sprečio da Španija dođe do drugog gola, pa su pitanje pobednika rešili penali.

Tamo smo videli pravi festival promašaja, pošto je Španija postigla tri gola, Švajcarci samo jedan, iako su posle prve serije imali prednost, pa je ekipa Luisa Enrikea obezbedila mesto među četiri najbolje ekipe.

Sa druge strane će se naći Italija koja je odigrala sjajan meč protiv Belgije, a golom Nikole Barele u 31. i Lorenca Insinjea u 44. minutu stigla do 2:0.

No, na odmor su otišli sa jednim golom viška jer je Đovani Di Lorenco skrivio penal nad Žeremijem Dokuom, a Romelu Lukaku pogodio za nadu. Na tome je i ostalo, „crveni đavoli“ su eliminisani, dok će Italija put ka finalu tražiti preko „crvene furije“.