Kevin de Brujne, Fudbalska reprezentacija Belgije, Roberto Martinez

Kevin De Brujne je za 45 minuta igre pokazao zašto ga mnogi smatraju jednim od najboljih igrača Evrope.

Fudbaler Mančester sitija je prvu utakmicu protiv Rusije koju su „crveni đavoli“ dobili sa 3:0 propustio zbog povrede zarađene u finalu Lige šampiona protiv Čelsija, kada mu je polomljena jagodična kost nakon sudara sa Ridigerom.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Oko tri nedelje nakon tog 29. maja na teren stadiona Parken u Kopenhagenu pred početak drugog poluvremena izašao je De Brujne, dok se na klupu preselio Dris Mertens.

Prvo poluvreme pripalo je Danskoj, koja je preko Poulsena od 2. minuta vodila sa 1:0, moglo je da bude i znatno ubedljivije, pošto su Danci imali dosta više izglednih prilika pre odlaska na odmor. Sa druge strane, Belgija nije uspevala da ugrozi rivala, sve do pet minuta pre isteka sata igre.

U toku je bio 55. minut kada je De Brujne asistirao Torganu Azaru za 1:1, a potom je 20 minuta pre kraja partiju zaokružio golom za 2:1, kojim je Belgija potvrdila mesto među 16 najboljih.