Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Vels sa 1:0 u meču 3. kola A grupe Evropskog prvenstva, a strelac jedinog gola bio je Mateo Pesina u 39. minutu igre.

Nakon što tokom prvih desetak minuta nije viđeno previše uzbuđenja na Olimpiku, Italijani su zaigrali nešto angažovanije, pa su inicijativu pretvorili i u dve dobre prilike. Šutirao je Emerson sa distance, ali je Deni Vord bio dobro postavljen, dok je u 24. minutu nakon izgubljene lopte poslednje linije Velsa probao Andrea Beloti, no nije uspeo da loptu usmeri ka golu.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Vels je prvi put pripretio u 27. minutu, kada je Kris Ganter šutirao nakon kornera, no njegov pokušaj glavom nije ugrozio Đanluiđija Donarumu, pošto je lopta otišla malo preko gola.

Minut kasnije Italija je imala dve dobre šanse preko Marka Veratija i Federika Kjeze, ali nijedan od njih dvojice nije uspeo da uputi dovoljno dobar udarac da ugrozi Vorda.

Ono što nisu uspeli oni, jeste Pesina. Džo Alen je faulirao Veratija, fudbaler Pari Sen Žermena je izveo slobodan udarac, a Pesina sjajno utrčao i loptu atraktivno prosledio u mrežu.

Mogao je Pesina i do drugog gola minut kasnije, ali je njegov pokušaj nakon centaršuta sa levog boka neko od defanzivaca Velsa skrenuo u korner u poslednjem momentu.

#related-news_0

Prvo poluvreme okončano je 1:0 za Italiju, a početkom drugog dela „azuri“ su mogli da dupliraju prednost. Nakon faula Alena nad Belotijem šutirao je Federiko Bernaredski, snažan šut je završio na stativi. Kazna je mogla da usledi u 54. minutu, kada je Aron Remzi izašao sam ispred Donarume, ali se spetljao, te su igrači Italije uspeli da reaguju.

Minut kasnije Itan Ampadu je nakon žestokog starta nad Bernardeskijem dobio direktan crveni karton, pa je Vels ostao sa 10 igrača, ali su uprkos tome prvu narednu šansu imali oni. Povratan pas Džoa Rodona u 75. minutu dočekao je Garet Bejl sam na petercu, probao je loptu da zahvati na volej, ali je ona završila par metara preko gola.

Poslednju šansu na meču imao je Beloti, koji je u 89. minutu probao iz okreta, ali je njegov snažan šut sjajno zaustavio Vord, koji je bio na pravom mestu.

Na kraju, Italija je sa devet bodova kao prva prošla dalje, dok je Vels zahvaljujući boljoj gol-razlici zauzeo drugo mesto, ispred Švajcarske.

Podsećamo, sva dešavanja sa Evropskog prvenstva možete da ispratite u specijalu posvećenu ovom takmičenju na portalu Nova.rs pod nazivom – EURO 2020.