Fudbaleri Ukrajine savladali su Severnu Makedoniju sa 2:1 (2:0) u drugom kolu grupe C, ali naše komšije ne da nisu razočarale, već su oduševile Evropu.

Makedonci su došli na prvenstvo da se nadigravaju, najavljivali su i pre meča da žele da iznenade Ukrajine, ali na kraju u tome nisu uspeli.

Ipak, ostavili su sjajan utisak i igrali na momente potpuno ravnopravno sa znatno jačim protivnikom.

Prvi pogodak na susret postigao je Jarmolenko u 29. minutu, a samo pet minuta kasnije Jaremčuk duplirao prednost.

Nakon ova brza dva pogotka Andrej Ševčenko, selektor Ukrajine, burno je slavio sa stručnim štabom, pa čak i skakao od sreće.

Ipak, Makedonci su tada ubacili u brzinu više. U 39. minutu je poništen šmekerski pogodak Gorana Pandeva zbog ofsajda. Dobio je dugu loptu, zalomio čuvara i golmana Bušana, te onda samo bocnuo loptu preko njega.

U drugom poluvremenu su Makedonci postali još opasniji, a nalete su konačno naplatili golom u 57. minutu. Alioski je smanjio rezultat na 2:1, a u tom momentu se dodatno zakuvalo na terenu.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Najpre je Trajkovski pogodio prečku, a nakon prekršaja nad Pandevim dosuđen je penal.

Kapiten Severne Makedonije je bio van terena, pa je Alioski preuzeo odgovornost.

Njegov udarac je pročitao Bušan, ali je Alioski iz drugog pokušaja u padu uspeo da ga savlada.

Do kraja susreta je Severna Makedonija imala još nekoliko udaraca iz daljine, ali nije uspela da postigne i drugi pogodak.

Nakon jednog slobodnog udarca je sudija Rapalini nekoliko minuta gledao VAR snimak, a onda odlučio da pokaže na belu tačku zbog igranja rukom Avramovskog.

U 83. minutu je i Dimitrijevski odbranio penal, kao nešto ranije i Bušan sa druge strane, ali je ovog puta on loptu odbio daleko od gola. Malinovski je preuzeo odgovornost i loše izveo jedanaesterac.

Ukrajina – Severna Makedonija 2:1 (Jarmolenko 29, Jaremčuk 34 – Alioski 57)

Stadion: „Arena Nationala“, Bukurešt. Gledalaca: do 13.000. Sudija: Fernando Andres Rapalini (Argentina).

Ukrajina: Bušan, Karavajev, Zabarnji, Matvijenko, Mikolenko, Stepanenko, Jarmolenko (od 70. Cigankov), Šaparenko (od 78. Sidorčuk), Zinčenko, Malinovski (od 90+2. Sobol), Jaremčuk (od 70. Besiedin).

Severna Makedonija: Dimitrijevski, Velkovski (od 85. Tričkovski), Musliu, Ristovski, Ademi (od 85. Ristevski), Spirovski (od 46. Čurlinov), Alioski, Nikolov (od 46. Trajkovski), Bardi (od 77. Avramovski), Elmas, Pandev.