Fudbaler Nemačke Toni Kros odlučio je da završi karijeru u dresu svoje reprezentacije prenose nemački mediji.

Iako ima tek 31 godinu, Kros ima bogato iskustvo i titulu prvaka sveta iz 2014. godine. Tonijeva karijera se završava porazom u osmini finala Evropskog prvenstva.

U njemu je Nemačka u utorak poražena od Engleske sa 0:2, golovima Rahima Sterlinga i Harija Kejna.

Kros je odigrao svaki minut za svoj tim na turniru, a prokomentarisao je da je utakmica s Englezima bila ravnopravna dok Sterling nije dao prvi gol za „tri lava“ u 75. minutu.

Ranije je planirao da u dresu Nemačke igra duže, ali se predomislio. Upisao je 106 nastupa za nacionalni tim, po čemu je sedmi u istoriji.

Ispred njega je Jirgen Klinsman sa 108 nastupa. Kros je dao 17 golova za Nemačku, od kojih nijedan na Evropskom sada, ali je zato 2018. dao sjajan pogodak protiv Švedske.

Za sada nema zvanične potvrde iz nacionalnog tima o njegovom povlačenju, pa sve još uvek treba uzeti s rezervom, ali se zato selektor Joakim Lev već oprostio.

On posle 15 godina napušta klupu Nemačke koju je preuzeo još davne 2006. godine. Kros je baš kod Leva debitovao 2010. godine u pripremnoj utakmici protiv Argentine, posle čega je otišao i na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.