Fudbalska reprezentacija Francuske eliminisana je sa Evropskog prvenstva od Švajcarske, a nekoliko dana kasnije priča se o onome o čemu se do sada ćutalo.

Francuzi su poraženi od Švajcaraca posle penala, iako su od 75. minuta tog meča imali 3:1.

Švajcarci su prvo izjednačili na 3:3 do 90. minuta, onda u produžecima izdržali da ne prime gol i naposletku bili sigurniji u penalima.

Ono što se u prenosu nije videlo i primetilo jeste koliko je Didije Dešam, selektor „trikolora“ imao problema da održi mir u ekipi.

Na kraju krajeva, sve se svodi na lošu atmosferu u timu. Prvo je na terenu Pol Pogba izgubio loptu posle čega je Mario Gavranović dao gol u 90. minutu za 3:3.

To je razbesnelo Adrijena Rabioa, koji je vikao na zvezdu Mančester junajteda. Dešam je to nekako smirio, ali se onda sukob dvojice igrača ponovio.

Koliko je Dešam imao problema pokazuje i činjenica da Kingsli Koman nije hteo da izađe iz igre, uprkos povredi, kada ga je selektor pozvao.

Ova situacija desila se u prvom poluvremenu, a Koman je iz igre izašao tek u drugom produžetku.

Na sve to, Rabioova majka Veronik je u Bukureštu vređala porodicu Kilijana Mbapea, tvrdeći da on mora da bude manje arogantan.

Prokomentarisala je Mbapeovo izvođenje penala zbog kog je Francuska i eliminisana u petoj seriji jedanaesteraca i zatražila od roditelja da „Kilijana nauče pameti“.

Nije štedela ni Pogbinu braću, Florentina i Matijasa kojima je prebacivala što je Pol izgubio loptu, a sve to, plus napad na novinare što su popustljivi prema Mbapeu, trajalo je dvadesetak minuta.

Bilo kako bilo, Francuzi nisu uspeli da ponove uspeh iz 2000. godine kada su objedinili titulu prvaka sveta i Evrope, a pošto je ove godine ispao i Portugal, Evropa će dobiti novog šampiona.

Naravno, prvenstvo možete ekskluzivno pratiti na kanalu televizije Nova S.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)