Fudbaleri Intera i Totenhema Ašraf Hakimi i Son posvetili su svoje golove Kristijanu Eriksenu.

Eriksen je u proteklih dvadesetak sati u centru pažnje svetske javnosti zbog zdravstvenih problema koje je preživeo u meču između Danske i Finske u subotu popodne.

On se u finišu prvog poluvremena samo srušio na terenu i lekarska ekipa odmah je istrčala da bi mu ukazala pomoć i reanimirala ga.

To je dalo rezultata, pa je Eriksen preživeo i dobio poruke podrške sa svih strana. Tako mu je Hakimi, jedini strelac gola u prijateljskoj utakmici Maroka i Burkine Faso posvetio pogodak iz 51. minuta.

„Srećan sam zbog pobede i posvećujem ovaj gol mom prijatelju. Ostani jak, Kristijane“, napisao je Hakimi na društvenim mrežama.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Istu sliku mogli smo da vidimo i na meču koji je Belgija igrala protiv Rusije na Evropskom prvenstvu, a Romelu Lukaku prišao kameri i obratio se Eriksenu.

Dančev saigrač iz Totenhema Hjung-Min Son takođe nije ostao imun na strašne scene sa stadiona Parken u Kopenhagenu.

On je prišao kameri posle gola za Južnu Koreju protiv Libana, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Pokazao je prstima broj 23 i rekao „volim te“. Koreja je pobedila Liban sa 2:1.