Reprezentacija Slovačke je ostvarila veliku pobedu na startu Evropskog prvenstva. Oni su u prvom meču grupe E savladali Poljsku sa 2:1 i osovjili tri boda na startu.

Slovačka je povela autogolom Ščesnog u 19. minutu, a zjednačio je Lineti u 46. Pobedu Slovačkoj je doneo Milan Škrinijar u 69. minutu. Sedam minuta ranije je Poljska zbog crvenog kartona Krikovjka ostala sa igračem manje.

Poljska je krenula u napad od samog starta, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu. A onda je iznenada, u 19. minutu meča, Mak uspeo da prođe kompletnu odbranu Poljaka po levoj strani i sa nekih 7-8 metara iskosa šutirao u bliži ugao.

Lopta je pogodila stativu nakon čega se odbija i pogađa Ščesnog u leđa i odlazi u mrežu.

To je bio najbrži autogol u istoriji Evropskih prvenstava.

Slovaci su do kraja poluvremena uspešno čuvali prednost protiv Poljske, a nismo videli većih uzbuđenja.

Samo što je krenula igra u nastavku, Poljaci dolaze do izjednaćenja. Ligei je došao do lopte u srcu kaznenog prostora i plasirao je u sam ugao za veliku radost svojih saigrača.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Taman kada su krenuli po poptpuni preokret, Poljaci ostaju sa igračem manje jer je Krikovjak bio neoprezan i dobio drugi žuti karton.

Slovačka je to iskoristila samo sedam minuta kasnije, kada se štoper Intera Milan Škrinijar sjajno snalazi i sa desetak metara pogađa donji desi ugao i postiže efektan gol.

Posle tog gola je potpuno pao tempo sve do poslednjih nekoliko minuta kada Poljaci propuštaju prilike da osvoje makar bod.

Bednarek, Levandovski nisu uspeli da zatresu mrežu i Slovačka je osvojila velika tri boda na startu prvenstva.

Poljska – Slovačka 1:2

Strelci:  Lineti 46′ za Poljsku, Ščesni ag 18′  Škrinijar 69′ za za Slovačku.

Stadion: Krestovski, Sankt Peterburg.     Gledalaca:  12862      Sudija: Oliviju Hategan

Poljska : Ščensni – Berešinski, Glik, Bednarek, Ribus (od 74. Frankovski) – Lineti (od 74. Puhač), Krihovjak, Klih (od 85. Moder) – Zjelinski (od 85. Sviderski) – Jozvjak, Levandovski.

Slovačka: Dubravka – Pekarik (od 79. Koščelnik), Šatka, Škrinijar, Hubočan – Haraslin (od 87. Đuriš), Kucka, Hromada (od 79. Hrošovski), Mak (od 87. Suslov) – Hamšik, Duda (od 90. Greguš)