Češki reprezentativac Patrik Šik nedvosmisleni je junak dana na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Češka je u svojoj prvoj utakmici šampionata pobedila Škotsku, sa 2:0, a Šik je postigao dva pogotka za rušenje selekcije koja je u baražu eliminisala Srbiju.

Možda će neko pomisliti da je šteta što Srbija nije imala nekog Patrika Šika, da u 42. i 52. minutu postigne golove i eliminiše Škote.

Imali smo možda i bolje igrače u tom trenutku u novembru 2020, ali se to sada ne računa jer je Šiku uspelo da sa 45,5 metara postigne neverovatan pogodak.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Sa te distance postavio je rekord Evropskih prvenstava, a vi ste to mogli ekskluzivno da gledate na televiziji Nova S.

Ovim golom bacio je u senku onaj prvi iz 42. minuta, kada je glavom zatresao mrežu Škota na njihovom Hempden parku.

Češkoj je, posle 21. mesta iz 2016. godine i samo jednog boda u grupi sa Hrvatskom, Španijom i Turskom, Šik sada doneo bar tri boda.

I to na volšeban način. Utoliko je bitniji što Češkoj do sada nije odgovarao Hempden park, jer su Česi na njemu imali pet poraza i jedan remi.