Fudbalska reprezentacija Mađarske zasluženo je ponela epitet iznenađenja 2. kola Evropskog šampionata nakon što su uspeli da izdrže i odigraju 1:1 protiv aktuelnog prvaka sveta, ekipe Francuske.

Mađarska je još u prvom kolu protiv Portugala pokazala da poseduje određeni kvalitet, iako su joj mnogi predviđali ubedljivo poslednje mesto grupe F, pošto su joj rivali evropski prvak Portugal, svetski prvak Španija, te Nemačka.

Nisu uspeli da Portugalce iznenade, iako su imali svojih prilika, ali je nakon 3:0 iz prvog kola došao red na drugih 90 minuta.

Rival je bila ekipa Didijea Dešana, veliki favorit, ali je nakon drugog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena fudbalski svet sa nevericom gledao igrače „lake konjice“ kako slave gol Atile Fijole.

Savršena kontra, još bolja realizacija i na semaforu je stajalo 1:0.

Nisu izdržali, pošto je u 66. minutu Antoan Grizman doneo poravnanje, ali su ipak uspeli da do kraja meča Francusku „spuste“ na taj jedan gol, te je utakmica okončana nerešeno, pa Mađari u završnih 90 minuta ulaze sa mišlju da mogu možda i do čuda.

Naime, trenutno su poslednji na tabeli sa jednim bodom, poslednjih 90 minuta donosi duel sa Nemačkom, ali bi trijumf „lake konjice“ nad „pancerima“ Mađarsku doveo do 4. boda, čime bi preskočili upravo Nemce, pa bi od duela Portugala i Francuske zavisilo da li bi bili 2. ili 3. Trijumf Francuza bi značio drugo mesto, dok bi remi ili pobeda Portugala značili da bi Mađari svoju šansu tražili među najboljim trećeplasiranim ekipama.

Nemačka je, naravno, favorit, ali mali je broj onih koji su verovali da će nakon dva kola Mađarska biti i najmanje u priči oko potencijalnog plasmana u narednu rundu. Ako se „kockice“ poklope, zašto da ne? Ionako Evropsko prvenstvo ne bi bilo to što jeste ako se ne bi dogodilo bar jedno čudo…

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)