Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić rekao je zbog navijača i igrača tužan zbog eliminacije sa Evropskog prvenstva posle poraza od Španije posle produžetaka u osmini finala.

Hrvatska je u Kopenhagenu izgubila sa 3:5 od Španije posle produžetaka u utakmici osmine finala.

Hrvatska je povela u 20. minutu autogolom Pedra, a izjednačio je Pablo Sarabija u 38. minutu. Španija je povela golom Sesara Aspilikuete u 57. minutu, a treći gol postigao je Feran Tores u 77.

Hrvatska je smanjila zaostatak golom koji je postigao Mislav Oršić u 85. minutu, a izjednačila je u drugom minutu nadoknade vremena golom Marija Pašalića i izborila produžetke.

Španija je povela u 100. minutu pogotkom Alvara Morate, a pobedu je obezbedio Mikel Ojarsabal golom u 103. minutu.

„Tužan sam zbog navijača, tužan sam zbog igrača koji su dali sve od sebe. Igrali smo protiv velike ekipe. Napravili smo greške kod golova i nismo uspeli da sačuvamo energiju kod 3:3“, rekao je Dalić, prenela je Hina.

On je naveo da je Španija kažnjavala svaku grešku njegove ekipe.

„Napravili smo dve, tri greške kod golova. Španci su iskoristili svaku našu neopreznost, ali vratili smo se iz zaostatka 1:3. Presudio je naš promašaj kod rezultata 3:3,“ dodao je Dalić.
On je čestitao protivniku na pobedi, ali i svojim igračima na svemu što su pružili, ali je izgubio poverenje javnosti, pa i portal Indeks piše da je Dalić grozno pripremio meč i da mu nije pomoglo ni ludilo.

Prokomentarisao je i igru Mislava Oršića koji je postigao gol za 2:3, a zatim je asistirao Pašaliću za 3:3.

„On je uneo živost u našu ekipu, doneo je mnogo dobrih stvari. Dobro je reagovao, doneo incijativu, centaršut, dobro je odigrao,“ ocenio je Dalić.

Hrvatska reprezentacija tako ni u četvrtom pokušaju nije upisala pobedu u nokaut fazi na evropskim prvenstvima.

Utakmica u Kopenhagenu je druga najefikasnija u istoriji evropskih prvenstava.

Više golova palo je samo na Evropskom prvenstvu 1960. godine, kada je Jugoslavija u polufinalu pobedila Francusku sa 5:4. Bila je to prva utakmica premijernog izdanja Evropskog prvenstva.

Jugoslavija je povela sa 1:0, Francuzi su zatim vodili sa 3:1 i 4:2, a nakon toga je Jugoslavija od 75. do 79. minuta postigla tri gola i izborila pobedu.