Reprezentaciji Češke je fenomenalno započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke sa 2:0, a meč je obeležio Patrik Šik sa dva gola, od kojih je drugi jedan od najboljih u istoriji takmičenja.

Prvo je Čeh glavom u 42 minutu doneo prednost svom timu neposredno pred oslazak na odmor, da bi u nastavku sa 45 metara fantastičnim udarcem lobovao golmana Maršala za gol o kojim će se pričati dugo posle završetka šampionata.

Imao je u 81. minutu priliku da postigne i het-trik, ali mu je ovoga puta Maršal odbranio udarac.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Škotska je u većem delu meča bila bolji rival i stvorila znatno veći broj prilika. Dajks je nkoliko puta bio u šansama, a promašivali su i Robertson i Hendri. Golman Češke Vaclik je briljirao i skidao zicer za zicerom.

Iako nošeni podrškom publike na Hempden parku, Škotska nije uspela da dođe do pobede na startu prvenstva, pa će u sledećem kolu protiv Engleske morati da traže bodove kako bi ostali u igri za prolaz u narednu rundu Evropskog prvenstva.

Škotska – Češka 0:2 (0:1)

Strelci: Šik za Češku 42. minut i 52. minut

Stadion: Hempden park.   Glealaca:   9844    Sudija: Danijel Zibert (Nemačka)

Škotska: Maršal – Henli, Kuper, Hendri (od 67. Mekgregor) – O’Donel (od 79. Forest), Armstrong (od 67. Frejzer), Mekgin, Mektomini, Robertson – Dajks (Nisbet od 79), Kristi (od 46. Adams)

Češka: Vaclik – Coufal, Čelustka, Kalas, Boril – Souček, Kral (od 68. Holeš) – Masopust (od 72. Hložek), Darida (od 87. Ševčik), Jankto (od 72. Vidra) – Šik (od 87. Krmenčik)