Oglas

Seka Aleksić, Draško Stanivuković
Foto: Antonio Ahel/ATAImages
Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Seka Aleksić reagovala na izjavu Draška Stanivukovića zbog napada na LGBT aktiviste u Banjaluci, političar ostao bez teksta

20. mar. 2023. 11:08

Nakon napada na LGBT aktiviste i njihove prostorije u Banjaluci, a pošto je gradonačelnik ovog grada Draško Stanivuković dao izjavu u kojoj tvrdi da njegova saopštenja "nisu doprinela napadima na aktiviste", oglasila se i pevačica Seka Aleksić.

Oglas

Naime, aktivisiti Organizacionog odbora BH Prajda napadnuti su u petak u prostorijama "Transparensi Internešenela" u Banjaluci, koje su im bile ustupljene kako bi održali sastanak.Nakon ovoga se oglasio i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković."Osuđujem svaku vrstu nasilja, ali naš stav nikako nije doprinio ovome. To su zlonamjerne tvdnje. Naš stav je i dalje isti i biće uvijek isti. Banjaluka će ostati bedem tradicionalno patrijarhalnih porodičnih vrijednosti i na to sam ponosan. Ne ulazeći u ničije pravo da voli koga hoće, ali ne i da paradira na taj način. Svaka vlast je dužna da svojom politikom kreira one vrijednosti u koje vjeruje, a mi vjerujemo da je porodica stub našeg društva. Smatramo isto tako da se o novcu svake NVO treba znati porijeklo istog, kao i način finansiranja, jer svi ovi događaji poprilično determinišu određena buduća kretanja", napisao je Stanivuković.https://twitter.com/Stanivukovic_D/status/1637381511262478338"Mi na odgovornim pozicijama smo dužni da štitimo naš narod i našu Republiku Srpsku. Pozivam policiju da uradi svoj dio posla odgovorno i da odlučno suzbije svaku vrstu nasilja", dodao je on.https://twitter.com/Stanivukovic_D/status/1637381521429659650Tviter je imao burne reakcije na Stanivukovićevu izjavu, a u jednom trenutku se oglasila i pevačica Seka Aleksić.https://twitter.com/FrameThisNow/status/1637599649170325504"Nadam se da će Draško Stanivuković što pre rešiti ovaj slucaj. Naći počinioce i kazniti kako dolikuje", napisala je Seka Aleksić.https://twitter.com/poslednjilet/status/1637555822350725121BONUS VIDEO: Da li se pripadnici LGBT zajednice osećaju bezbedno na ulicamam Beograda?

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=jojedannapadnapripadnikelgbtzajednice-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="5479832"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare