Poznate zvezde iz Holivuda bije glas da su bahate, milioneri, koji žive u luksuzu i ne mare ni za šta. Ta vrsta stereotipa koja vlada godinama konačno je porušena sa ovim divnim licima kao što su Leonardo Dikaprio, Met Dejmon i Sting. Zvezde koje zaista mogu da se pohvale da oni to jesu jer pored toga što su vrhunski profesionalci u svom poslu oni su posvećeni i plemenitim ciljevima kao što su očuvanje životne sredine.
Klimatske promene, globalno zagrevanje, nestanak posebnih vrsta životinja i uništavanje šuma jesu samo neke od tema kojima se Holivudske zvezde bave svakoga dana.
Jedan od plemenitih sa liste navedenih jeste i pevač Sting nekadašnji frontmen grupe „Police“.
Njenu je itekako stalo do planete Zemlje. Zapravo, Sting i njegova žena Trudi Stiler već se odavno bave pitanjem očuvanja prašuma.
Fondacija koju su osnovali zove se „Rainforest Foundation“ i tokom svog rada uspeli su da od sečenja stabala spasu svojom akcijom koju su preuzeli 115.000 kvadratnih kilometara prašume. Njihovo zalaganje je pokrenulo i mnoge druge javne ličnosti koje su se pokrenule da priskoče u pomoć.
Oskarovac Leonard Dikaprio se takođe bavi ekološkim pitanjem i očuvanjem životne sredine.
On važi za jednog od najpoznatijih eko aktivista među poznatima. Pokrenuo je bezbroj akcija koje se bave važnim pitanjima koje je najbolje pojasnio u svom dokumentarcu, „The 11th Hour“ u kom je Leonardo narator, a koji se bavi temom zagađenja, klimatskih promena, očuvanja sredine, elementarnih nepogoda.
Dikaprio je član mnogih organizacija koje žele da sašuvaju našu planetu. Zbog svoje ljubavi prema životinjama Leonardo je deo grupe „World Wildlife Federation“, kao i „Global Green USA“.
Kada govorimo o pronalasku rešenja za problem vode, nalaženja rešenja i izvora Met Dejmon je pokazao ličnu inicijativu i uputio javne kritike državnicima širom sveta da se ozbiljnije pozabave tim pitanjem, a u međuvremenu je i sam potražio rešenje.
U jednom od intervjua za „Yahoo Finance“, Holivudski glumac čovek koji prikuplja kapital za ulaganje u vodu Met Dejmon rekao je da rešenje zahteva ozbiljna ulaganja privatnog sektora kako bi se povećao model mikrofinansiranja, koji je već omogućio pristup vodi za desetine miliona i pouzdan povratak za investitore.
„Sve što pokušavamo da uradimo je privući pažnju velikih investitora da uđu u ovaj prostor“, kaže Dejmon, koji je 2009. godine bio suosnivač neprofitne organizacije „Water.org“.
„Ovde ima toliko skrivenih bisera i ovaj model stvarno deluje.“
„Water.org“ isplatio je 7,2 miliona pozajmica u ukupnom iznosu od 2,6 milijardi dolara, što je poboljšalo pristup vodi za 33 miliona ljudi, navodi se na njihovoj veb stranici.
Bonus video:
Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama Instagram, Fejsbuk i Tviter.