Oglas

profimedia-1035475504
Nepal protest Foto:Prabin RANABHAT / AFP / Profimedia
Nepal protest Foto:Prabin RANABHAT / AFP / Profimedia

Zapaljena zgrada najveće medijske kuće u Nepalu

autor:
09. sep. 2025. 15:13

Tokom masovnih antivladinih protesta u Katmanduu zapaljena je zgrada Kantipur Publications, najveće medijske kuće u Nepalu.

Oglas

Ova kuća izdaje najtiražnije novine u zemlji, uključujući Kantipur i The Kathmandu Post. Požar je izbio dok su se demonstranti sukobljavali s policijom u okviru talasa protesta poznatih kao „Gen Z protesti“.

Protesti su izbili 4. septembra, nakon što je vlada blokirala 26 društvenih mreža, uključujući Facebook, X (nekada Twitter), YouTube i Instagram, zbog neprijavljivanja po novim zakonima o registraciji. Vladina odluka izazvala je masovne demonstracije, posebno među mladima, koji su se pobunili protiv ograničavanja slobode izražavanja.

Talasi nezadovoljstva brzo su prerasli u šire proteste protiv korupcije, političke elite i visoke nezaposlenosti među mladima.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare