Foto:Shutterstock/Iosif Gromadko/TikTok

Sve što je želela bilo je da se svidi drugima i bude prihvaćena u društvu. Godinama je bila žrtva vršnjačkog nasilja i odlučila je da na to stavi tačku - dvadesetogodišnja Britanka Morgan Ribeiro, otišla je na operaciju smanjenja želuca u Turskoj i zbog komplikacija preminula u Beogradu. Priča o njenoj nesrećnoj sudbini obišla je planetu.

Prema svedočenjima porodice, Morgan je tokom svog odrastanja bila mnogo maltretirana i uvek se borila sa kilažom, Imala je zaista težak period, priča njena majka, Erin Gibson.

„Rekla sam joj da je lepa iznutra i spolja, zaista je bila prelepa devojka“, nastavlja ona i dodaje kako nije ni znala za spornu operaciju.

Operacija i komplikacije

Morgan je odletela u Tursku sa svojim dečkom, Džejmsom Brusterom, zbog operacije želuca, koja ju je koštala 2.500 funti, što je gotovo 3.000 evra.

Foto:TikTok

Pre intervencije, Morgan je imala virtuelne konsultacije u septembru 2023. godine, nakon čega je operacija zakazana za početak 2024.

Procedura je obavljena 5. januara i tri dana kasnije Morgan je dobila dozvolu da odleti kući sa svojim dečkom Džejmsom Brusterom (19), međutim na njihovom povratnom letu za Getvik, Morgan se ozbiljno razbolela i pala u septički šok.

Nakon što je avion prinudno sleteo u Srbiju, ispostavilo se da je njeno tanko crevo presečeno tokom zahvata želuca, što je dovelo do infekcije.

Foto:TikTok

Tokom operacije, hirurzi su joj odstranili preko 10 centimetara tankog creva, ali je Morgan doživela srčani udar 9. januara i stavljena je u indukovanu komu. Uprkos naporu lekara, umrla je četiri dana kasnije u bolnici u Beogradu.

Njena porodica kaže da nisu znali za planiranu operaciju do samo nekoliko dana pre nego što je trebalo da odleti i da su bili zabrinuti zbog rizika.

Njena sestra, 26-godišnja Kejli Ribeiro, molila ju je da ne prolazi kroz operaciju koja nosi niz komplikovanih zdravstvenih rizika.

Njena majka Erin sada prikuplja 10.000 funti za transport njenog tela i javno je govorila o svojoj tuzi.

Ispovest majke

Foto:TikTok

Erin je osudila kliniku za estetsku hirurgiju, jer su njenu ćerku pustili iz bolnice u Istanbulu samo tri dana nakon neuspele operacije.

„Nijedna majka ne bi trebalo da prolazi kroz bol gubitka deteta. Bila je prelepa devojka, i iznutra i spolja. Tu operaciju je zakazala bez mog znanja. Nikada je ne bih pustila da se operiše. Platila je 2.500 funti kompaniji u Švajcarskoj, ali je operacija obavljena u Turskoj“, ispričala je majka.

Kazala je kako joj je pomenuta klinika uzela novac i ostavila je da umre.

Ilustracija: Shutterstock

„Te ljude treba zaustaviti. Oni mladima samo prodaju snove, a čemu sve to služi? Da bi se (mladi) prilagodili pritiscima društva“, ističe Erin.

Kaže kako nije znala za operaciju, jer su poslednjih meseci zahladneli odnosi između majke i ćerke.

„Bile smo otuđene poslednjih šest meseci, baš u vreme kada je istraživala o operaciji želuca. Da sam znala, rekla bih joj o rizicima. Prekasno sam saznala da je otišla na operaciju“, rekla je ona i dodala da su lekari u Srbiji bili sjajni.

Ilustracija Foto: Shutterstock

Srpsko tužilaštvo i britanske vlasti pokrenule su istragu o Morgainoj smrti, dodaje ona.

Njen dečko Džejms tvrdi da bolničko osoblje i prevodioci koji su razgovarali sa njom nisu spomenuli opasnosti do kojih može da dovede operacija želuca. Iz avionske kompanije preko koje je Morgan letela, saopšteno je da su stujardese kazale kako je Morgan bila pod visokom temperaturom i da je imala jake bolove.

„Stjuardesa joj je dala leda i vode i teško je disala pa su je odveli u prednji deo aviona gde je bilo više mesta, pokušali su i sa maskom za kiseonik“, naveli su.

Pročitajte još...

„Epidemija operacija“

Broj Britanaca kojima je potrebna hospitalizacija nakon estetske operacije u inostranstvu u poslednje tri godine se udvostručila zbog popularnosti kozmetičkih klinika u Turskoj, a posebno su „primamljive“ niske cene zahvata.

Britansko udruženje estetskih plastičnih hirurga (BAAPS) otkrilo je od 2018. godine 324 Britanaca zahtevalo hospitalizaciju nakon operacija u inostranstvu.

Prema podacima udruženja, Turska je bila najveći izvor neuspešnih operacija, a posle nje Češka i Litvanija.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar