Devojčica (13) u Kini potrošila je ove godine oko 60.000 evra ušteđevine svojih roditelja na mobilne igrice - bez njihovog znanja, prenosi Biznis Insajder.
Gong Jivang doznala je krajem maja šta je uradila njena ćerka nakon što je primila poziv od učiteljice u internatu koji pohađa njena ćerka.
Naime, učiteljica je roditeljima želela preneti zabrinutost jer je primetila da je njihova ćerka tinejdžerka zavisna od igrica koje se naplaćuju, prenosi Elefant njuz, regionalni TV kanal u pokrajini Henan.
Kada je Gong proverila svoj bankarski račun, šokirala se shvativši da joj je ostalo tek šest centi.
Ubrzo je otkrila da je između januara i maja njena čerka potrošila oko 15.700 evra na kupovinu računa za igricu i gotovo 28.000 evra za kupovinu igraca, prenosi Jutarnji list.
Devojčica je takođe prebacila novac na račune najmanje 10 kolega iz razreda koji su bili ljubomorni na nju i hteli isto što i ona. Ukupna svota koju je u pet meseci potrošila tinejdžerka tako se popela na 60.000 evra.
„Nisam nikada mislila da bi 13-godišnjakinja mogla učiniti ovako nešto. U totalnom sam bunilu. Imam osećaj da će mi glava eksplodirati“, rekla je Gong.
I ćerka je odlučila da istupi u medije. Ispričala je da je majčinu debitnu karticu spojila sa svojim mobilnim telefonom, ali da nije znala odakle je novac dolazio niti koliko je trošila.
Rekla je da se seća da joj je majka rekla lozinku računa još ranije radi nekog plaćanja.
Tvrdila je da su njene školski kolege otkrili da ona puno troši na igrice i gnjavili ju da i njima prebaci nešto novca.
„Ceo dan bi me gnjavili da im nisam dala. Da sam sve rekla učiteljici, bojala sam se da bi ona mogla reći mojim roditeljima i da će oni biti ljuti“, rekla je učenica.
Takođe je izbrisala zapise o četu i transakcijama kako bi uplate sakrila od roditelja.
Gong je poručila da je stupila u kontakt s nekoliko platformi kako bi povratila novac, ali još uvek nije uspela prikupiti sav potrošeni novac.
Priča o mladoj Kineskinji zavisnoj od igrica postala je viralna u Kini – vest je imala više od 140 miliona pregleda na Veibou, kineskoj verziji Tvitera.
BONUS VIDEO: Policajci na Floridi „uhapsili“ aligatora