Oglas

Romanian parliamentary elections amid Covid pandemic rumunija koronavirus
Foto:EPA-EFE/ROBERT GHEMENT
Foto:EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Rumunski premijer: Treći talas pandemije je nestao

autor:
25. maj. 2021. 12:47

Rumunska vlada će na zasedanju u četvrtak ili petak raspravljati o tome koje mere za suzbijanje kovid-19 treba ukinuti od 1. juna, izjavio je danas rumunski premijer Florin Kicu, napominjući da nema razloga za odustajanje od ustanovljenog vremenskog okvira za ukidanje mera.

Oglas

"Predstavili smo raspored - 1. jun, 1. jul i 1. avgust. Držimo se tog rasporeda. Na sledećem sastanku vlade - mislim da će sastanak biti u četvrtak ili petak - imaćemo mere za 1. jun", izjavio je Kicu, a prenosi rumunska agencija Ađerpres.Cilj kampanje vakcinacije je, prema njegovim rečima, da se suzbije pandemija kovid-19."Uočavamo vrlo dobre cifre u pogledu smanjenja stope pozitivnih slučajeva", rekao je rumunski premijer, napominjući da je kampanja vakcinacije dala rezultate.Dodao je da je treći talas pandemije praktično nestao i da broj ljudi obolelih od kovida na intenzivnoj nezi sada iznosi 600, u odnosu na ranijih 1.600, kao i da opada broj ljudi koji su pozitivni na testovima na kovid.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare