Oglas

Municija, ilustracija Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Nemačkoj vojsci nestalo 60.000 komada municije

autor:
17. jul. 2020. 10:51
>
17. jul. 2020. 10:57

Nemačkoj vojsci i policiji je u poslednjih deset godina nestalo 60.000 komada municije, a da se ne zna gde i kako, ali postoji strepnja da je ona mogla dospeti u ruke desničarskih ekstremista.

Oglas

To proizilazi iz odgovora vlade na parlamentarni upit više frakcija, prenosi dnevnik „Velt“.Među nestalom opremom je i službeno oružje, a u taj broj nije uračunat nestanak 50.000 metaka, kao i 62 kilograma eksploziva specijalne jedinice KSK o čemu se već mesecima diskutuje.Kada je reč o elitnoj jedinici KS, pretpostavlja se da se ne radi o nestanku, već samo lošem knjiženju opreme.Međutim, postoji strepnja da bi desničarsko ekstremističke mreže mogle da se infiltriraju u vojsku i policiju i naoružaju se državnim arsenalom naoružanja.Sve češće su, kako podseća „Velt“, racije tokom kojih policija pronalazi oružje i municiju iz svojih redova ili vojske.Nedavno je u maju pronalaženje dva kilograma eksploziva, jednog mitraljeza i više hiljada metaka kod jednog elitnog vojnika izazvalo pažnju javnosti.Ministarka odbrane Anegret Kramp-Karenbauer zbog svega toga najavila je rasformiranje KSK i reformu obuke vojnika.Do početka iduće godine, prema njenom nalogu, treba da bude završen i izveštaj o nestanku municije KSK.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare