Oglas

Croatia prepares to come back to normal life and tourism
Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Kriza pogađa aviosaobraćaj: Kroacija erlajns otkazuje 900 letova i diže cene

autor:
06. maj. 2026. 22:41

Hrvatski nacionalni avioprevoznik Kroacija erlajns saopštio je da u narednom tromesečju otkazuje oko 900 letova, odnosno pet odsto od ukupno planiranih 27.000 operacija, zbog drastičnog rasta cena mlaznog goriva.

Oglas

Direktor komercijalnih poslova Kroacije erlajns Slaven Žabo potvrdio je ozbiljnost situacije, istakavši da je nepovoljna geopolitička situacija negativno uticala na cenu goriva, prenosi Index.

"Cena mlaznog goriva udvostručena je od izbijanja krize i rasla je snažnije od cene sirove nafte. Sadašnji troškovi mlaznog goriva će svim prevoznicima, pa i Kroaciji erlajns, doneti višemilionske gubitke", rekao je Žabo.

Istakao je da će, osim cene goriva, koje je ključni trošak, na cene karata u predstojećem periodu uticati i cene ostalih učesnika u tom biznisu, a kao primer je naveo da je Aerodrom Zagreb od 1. juna najavio povećanje cene njihovih usluga od 20 odsto, što će direktno odraziti na cene karata.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare