Oglas

75th anniversary of Liberation Day
Foto: EPA-EFE/TINO ROMANO
Foto: EPA-EFE/TINO ROMANO

Dr Baseti: Epidemija u Italiji prošla

autor:
12. jul. 2020. 14:47

Infektolog Mateo Baseti, direktor Klinike za Infektivne Bolesti u Ðenovi, kaže da je epidemija kovida 19 u Italiji prošla i da se to vidi po brojevima.

Oglas

"Onaj ko prati epidemiolosku situaciju u Italji mogao bi pomisliti da smo jos uvek u jeku pune epidemije korona virusa. Svake vesti pocinju sa dnevnim izvestajima o broju zarazenih i hospitalizovanim. Ali, to je pogersan utisak. Epidemija kovida19 je prosla, i to se vidi po brojevima: imali smo 4000 pacijenata u intenzivnoj nezi, a danas u zemlji sa vise od 60 miliona stanovnika, samo 60”, kaze dr. Baseti.Kako prenosi agenzija AGI, on je kritikovao tendenciju da se svakodnevno, poput ratnih izvestaja, govori o rastu zarazenih bez analize podataka koliko je asimptomatskih , koliko hospitalizovanih i slično.Ni u jednoj drugoj zemlji se tako ne radi, samo u Italiji, tvrdi doktor Baseti.“Insistira se na negativnim podacima i zaboravlja da je Italija bila prva na udaru pandemije i da smo uspeli da izađemo iz krize”, kaze infektolog.Po njegovoj oceni, problem je u komunikaciji i krivce vidi u lokalnim institucijama, medijima ali i među “strucnjacima” kojima i sam pripada.“To insistiranje na negativnom samo zbunjuje ljude, plasimo ih, a zdravstvena kriza, bar sto se tice Italije je prošla”, zaključio je Baseti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare