Oglas

Egipat plaza
Egipat Foto:Shutterstock
Egipat Foto:Shutterstock

Dojče vele: Nemački turisti traže luksuzniji smeštaj

autor:
27. jun. 2021. 15:39

Nemci su ponovno počeli da putuju. Među odredištima koja se pojačano bukiraju spominje se i Hrvatska.

Oglas

Prema podacima krovnog uduženja nemačkih turističkih kompanija, rezervacije su počele još na proleće i već sada su bukirani mnogi aranžmani za kraj ove i početak sledeće godine.Ipak, najveće interseovanje i dalje je za letnju sezonu, pogotovo sada kada su poznati uslovi putovanja za gotovo sve zemlje, prenosi Dojče vele.Popularno SredozemljeMeđu omiljenim odredištima su Majorka i grčka ostrva, odredišta koja su prva ukinula ograničenja za turiste. To ide toliko daleko da su letovi i paušalni aranžmani već sada podsota poskupeli.Posebno su porasli aranžmani za istočno Sredozemlje u koje spada i turska rivijera.Potražnja je porasla i za Egipat i Portugal, a posebno za ona odredišta do kojih se može stići automobilom poput Hrvatske i Austrije. Od ovog trenda, koji je ove godine pojačan pandemijom, profitira i Švajcarska, ali i poljska baltička obala.

profimedia-0552133969-1024x683.jpg
Foto: DENIS LOVROVIC / AFP / Profimedia | Foto: DENIS LOVROVIC / AFP / Profimedia

Naravno, popularna su i domaća letovališta na Severnom i Baltičkom moru kao i na jugu Nemačke.Turisti se zanimaju i za daleke destinacije poput Dominikanske Republike ili Maldiva, iako nije uobičajeno da se na njih putuje leti.Porasle cenePrimetan je i još jedan fenomen, Nemci su spremni da ove godine iskeširaju više para. Tako raste potražnja i za luksuznijim smeštajem, na odmoru se ostaje duže od predviđenog i ne gleda se na svaki cent pri bukiranju.

Egipat
Foto: Anna Komissarenko/Shutterstock | Foto: Anna Komissarenko/Shutterstock

Kao razlog se navodi činjenica da su mnogi hoteli i ove godine ostali zatvoreni što dugotrajno, što privremeno zbog financijskih poteškoća ili nedostatka radne snage. Na Majorci je samo 63 hotela ponovno otvorilo svoja vrata, što naravno dovodi do poskupljenja ponuda.Slično je i s letovima. Mnoge aviokompanije još nisu u promet pustile sve letove, neke, poput američke Delte, su u potrazi za pilotima jer su se mnogi tokom pandemije preorjentisali na neke nove izvore prihoda.Povratak starih dobrih turističkih agencijaU DRV-u ističu da se Nemci ove sezone vraćaju klasičnim paušalnim putovanjima koja se bukiraju direktno u poslovnicama turističkih kompanija.

Turistička agencija, putovanje, odmor, turizam, turističke agencije Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock | Foto: Shutterstock

"Sa zadovoljstvom primećujemo da Nemci u ovoj sezoni ponovno bukiraju direktno u poslovnicama i daju prednost paušalnim putovanjima za koje postoji visok stupanj sigurnosti povrata novca u slučaju nepredvidivog razvoja događaja. Primećujemo da se mušterije sada više informišu o svim detaljima prilikom bukiranja paušalnog odmora", stoji u saopštenju DRV-a.Razgovor uživo s osobom u turističkoj agenciji ulive više poverenja nego anonimno bukiranje na internetu. Znači li to povratak već otpisanog načina organizovanja godišnjeg odmora?"Raspoloženje turističke branše se dosta popravilo", kako kaže direktor DRV-a Norbert Fibig."Od normalne sezone smo još uvek jako udaljeni. Do kraja maja bukirano je četiri puta manje kapaciteta, nego u godinama pre pandemije", zaključuje Norbert.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare