Oglas

Godišnjica "Oluje" u Mrkonjić Gradu1_3718_b.jpg
Foto: FoNet/Instagram miloraddodik

Dodik: Hrvatska 1995. izvršila agresiju na Republiku Srpsku

autor:
04. avg. 2026. 22:44

Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je večeras u Mrkonjić Gradu na centralnom obeležavanju Dana sećanja na sve stradale i prognane Srbe u hrvatskoj oružanoj akciji „Oluja“ da je Hrvatska, zajedno sa Armijom BiH, u leto i jesen 1995. godine izvršila agresiju na Republiku Srpsku, napadom na zapadnokrajiške opštine.

Oglas

Dodik je govorio o hrvatskim zločinima nad Srbima tokom Drugog svetskog rata i tokom akcije „Oluja“, navodeći da su „Oluju“ organizovali „američki stručnjaci“.

„Izvršili su genocid i entničko čišćenje, a njihova propaganda kaže da su to Srbi učinili“, naveo je on, dodavši da ne veruje Evropskoj uniji (EU) i da neće Evropa da određuje put Republike Srpske.

Prema njegovim rečima, EU u BiH vodi unitarističku politiku, postavivši pitanje – "Šta je Bosna i Hercegovina" i dodavši da u BiH "postoji samo srpsko, hrvatsko i tursko kulturno nasleđe".

Istakao je da je "naš jedini pravac Srbija i RS", zahvalivši se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću što se sada svake godine obeležava stradanje Srba tokom "Oluje".

"Oni koji danas govore protiv Vučića u Srbiji, grdno se varaju. RS živi od uspeha Srbije i zahvalni smo na podršci koju imamo iz Srbije", kazao je Dodik.

Istakao je da je "naš jedini pravac Srbija i RS", zahvalivši se predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću što se sada svake godine obeležava stradanje Srba tokom "Oluje".

"Oni koji danas govore protiv Vučića u Srbiji, grdno se varaju. RS živi od uspeha Srbije i zahvalni smo na podršci koju imamo iz Srbije", kazao je Dodik.

Dalje je rekao da RS traži povratak na izvorni Dejton i poništenje svih nametnutih odluka visokih predstavnika, naglasivši da stranci i u Srbiji nastoje nametnutu "svoje poslušnike".

Zahvalio se i patrijarhu Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfiriju, navodeći da je SPC sačuvala srpsko jedinstvo i identitet.

"Nikada više ne smemo da pristanemo na partikularne interese, jedino treba da negujemo svoj srpski identitet i jedinstvo", zaključio je Dodik.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare