Oglas

1719246521-Tan2024-06-2418272285_9-1024x684.jpg
Aleksandar Vučić predsednik Srbije tokom obraćanja naciji Foto:TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Aleksandar Vučić predsednik Srbije tokom obraćanja naciji Foto:TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

Vučić: Kurti ne želi dijalog, želi de jure priznanje

autor:
27. jun. 2024. 19:21

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da do nastavka dijaloga s Prištinom u Briselu nije došlo jer kosovski premijer Aljbin Kurti "ne želi dijalog".

Oglas

Vučić je ocenio da je jučerašnji neuspeh nastavka dijaloga u Briselu posledica želje Prištine za "de jure priznanje".

"Do dijaloga nije došlo jer dijalog ne žele. Oni su želeli de jure, ne de fakto nego de jure priznanje. To je ono što su tražili. Mi smo hteli da razgovaramo kako kompromisima da rešimo probleme ali sam i pre znao da za to i na to nisu spremni", kazao je Vučić.

Dodao je da ne veruje da bi "ozbiljan dijalog" mogao biti nastavljen "u skorijem periodu".

"Uvek ćete morati da tražite način da razgovarate s nekim. Mi smo spremni za razgovor ali ne vidim nikakvu mogućnost za ozbiljan nastavak dijaloga u skorijem periodu", rekao je predsednik.

***

BONUS VIDEO -  Kurti nakon dijaloga u Briselu







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare