Nemanja Šarović, nekadašnji poslanik Srpske radikalne stranke u Skupštini Srbije, a sada predsednik Pokreta "Ljubav, vera, nada", pojavio se na Prajdu, gde je, u svojstvu novinara, kako se predstavio, intervjuisao učesnike današnjeg skupa. Po koje pitanje imao je za pravnika Milana Antonijevića, ministarku Tanju Miščević ali i američkog ambasadora Kristofera Hila.
Američki ambasador u Srbiji Kristofer Hil, ministarka za evropske integracije Tanja Miščević, pravnik i aktivista za ljudska prava Milan Antonijević, odbornik u Skupštini grada Beograda i član stranke Zajedno Miloš Baković Jadžić i bivši organizator Prajda Marko Mihailović, samo su neki koje je Šarović zaustavio i intervjuisao.
On je ambasadora SAD Kristofera Hila zaustavio tokom šetnje ispred zgrade Vlade Srbije i tom prilikom se predstavio kao novinar „nezavisne televizije koju ne kontroliše BIA ili CIA“.
Ambasador je Nemanji Šaroviću, uprkos njegovom predstavljanju, počeo da odgovara na pitanja.
Rekao mu je da je Prajd „veoma važan događaj za Beograd“ i dodao da mu je drago da vidi da „neke stvari idu napred“.
Šarović se onda osvrnuo na prošlogodišnji Evroprajd u Beogradu i optužio Hila da „nameće stvari srpskom narodu ono što misli“.
„Ja ništa ne namećem, pridružujem se paradi i iskreno mislim da smo svi danas božija deca“, rekao je Hil.
„Mnogi misle da ste vi pravi predsednik Srbije“, rekao je Šarović.
„Ja to nikad nisam čuo. Ja sam glasao na Floridi“, odgovorio mu je HIl i nastavio da šeta.
Ispred Skupštine Srbije Šarović je zaustavio i ministarku Tanju Miščević koju je upitao i zašto na Prajdu nije i Ana Brnabić, na šta mu je ministarka odgovorila da je premijerka Brnabić na putu (u Južnoj Koreji).
Šarović je u parku Manjež zaustavio i pravnika i aktivistu za ljudska prava Milana Antonijevića i nekoliko minuta razgovarao sa njim.
„Ovo su slobode. Hvala što podržavaš ljudska prava“, odgovorio mu je Antonijević.
Na snimku u trajanju od gotovo tri sata, našle su se i influenserke Fitnes Bliznakinje, ali i brojni strani gosti, kao i Rusi i Belorusi koji žive u Srbiji. U jednom trenutku Šarović se raspravljao i sa organizatorima skupa koji su ga zamolili da ne saleće ljude u parku.
On ih pitao koja su prava LGBTQ+ zajednice ugrožena, na šta su ga pojedini učesnici podsetili na činjenicu da u Srbiji istopolna partnerstva nisu zakonski regulisana i da ne mogu da se venčavaju i da ostavruju brojna prava.
Inače, Šarović je u jednom trenutku pokušao da intervjuiše i pripadnika Saobraćajne policije, koji je odbio da daje izjave, ali to ga nije zaustavilo da sa kamermanom nastavi da ide za policajcem pokušavajući da mu postavi pitanje.
BONUS VIDEO
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare