Ratko Mladić Foto: EPA-EFE/Jerry Lampen

Ratko Mladić operisan je 8. januara u holandskoj bolnici i ugrađen mu je pejsmejker, a već sledećeg dana on je vraćen u pritvorsku jedinicu u Ševeningenu i javio se porodici da je dobro, rekao je Mladićev sin Darko.

Darko Mladić naveo je da je njegovom ocu srce oslabilo pre godinu i po dana posle preležane korone, prenosi N1.

„Srpski lekari specijalisti, koji su gledali tu njegovu dokumentaciju, mišljenja su da po svim parametrima i indikacijama on nije pacijent za pejsmejker i predlagali su drugi način lečenja. Za ovaj pejsmejker koji mu je sada ugrađen naši specijalisti smatraju da nije trebalo takav da mu se ugradi, jer je taj potencijalno opasan za njegov život i ako je već morao da mu se ugradi onda je u obzir dolazio drugi tip, koji je za njegovo stanje bio prihvatljiviji. Holandski lekari to nisu hteli da prihvate, insistirali su na ovom pejsmejkeru i ugradili su ga po svaku cenu“, rekao je Darko Mladić za „Večernje novosti“.

On je istakao da je Ratko Mladić, kada su mu u pritvoru rekli da mora na operaciju prvo potpisao saglasnost, ali je posle povukao. Dodao je da su ga posle toga više puta ubeđivali da prihvati i on je na kraju ponovo potpisao saglasnost.

„U danu kada su ga prebacili u bolnicu porodica je dobila obaveštenje o tome. Prethodno nam ništa nisu rekli“, naveo je Darko Mladić.

On je dodao da se Mladić sutradan javio porodici i rekao samo da je dobro.

„Mi nemamo nikakve izveštaje da vidimo o čemu se tačno radi i kakvi su mu nalazi. U Hagu su promenili pravila i sada porodici i advokatima više ne dostavljaju njegovu zdravstvenu dokumentaciju“, naveo je sin Ratka Mladića.

Darko Mladić je naveo da je porodica više puta ukazivala da njegovog oca u Hagu ne leče dobro, da su srpski lekari utvrđivali brojne propuste, da se kasnilo s terapijama ili insistiralo na nekim koje nisu davale rezultate.

Bivši komandant Vojske Republike Srpske služi kaznu doživotnog zatvora zbog genocida, zločina protiv čovečnosti, kršenja zakona ili običaja ratovanja tokom rata u BiH 1992-1995.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar