Oglas

Beograd 01.02.2020. Prvi zajednički skup dela opozicije pod nazivom BOJKOT 2020 u Kombank dvorani U bojkot za Srbiju, Dragana Rakić Foto: Nemanja Jovanović / Nova.rs
Foto: Nemanja Jovanović / Nova.rs
Foto: Nemanja Jovanović / Nova.rs

Rakić (DS): Bojkot je čistilište za opoziciju i stranke

autor:
07. jun. 2020. 19:57

U bojkotu izbora 1997. godine je Zoran Ðinđić rekao da će se “iščistiti žito od kukolja”, a sada je, kako kaže potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić, bojkot čistilište u redovima opozicije, ali i u samim opozicionim strankama.

Oglas

Zato će Gradski odbor DS Niš, kako kaže Rakić za portal Južne vesti, ponovo biti raspušten jer je njegov doskorašnji lider Miodrag Stanković u izbornoj trci sa koalicijom “Niš, moj grad”.Svako ko učestvuje na izborima koji su zakazani za 21. jun, kako kaže Rakićeva, daje legitimitet Aleksandru Vučiću, vlasti koju je uspostavio i nefer izborima.Zato je bojkot, koji je proglasio Savez za Srbiju, a čiji je deo i Demokratska stranka, metod da se vidi ko poštuje, a ko krši dogovor sa narodom."Ovo je jedno čistilište i u redovima opozicije i u redovima samih stranaka. Prosto ćemo videti koji to ljudi žele da budu odbornici, da imaju neke sitne lične privilegije, da primaju odborničke dodatke, da budu u nekim opštinskim komisijama. To su sve stvari koje ne smeju više da se dešavaju. Čovek koji se kandiduje i bavi se politikom mora da radi za opšte dobro i to mora da mu bude jedini cilj", kaže Rakićeva.Niški odbor DS-a trenutno vodi Vladimir Domazet u formi poverenika, a uskoro bi trebalo da se održe i unutarstranački izbori na kojima bi trebalo da se izabere novo rukovodstvo. Rakićeva kaže da je odlazak Stankovića i određenog broja članova otvorio vrata starim demokratama koji se javljaju i žele ponovo da se aktiviraju.Činjenica je da nikakvih većih promena neće biti do 21. juna, jer se do tada radi kampanja bojkota. Nakon toga bi trebalo očekivati unutarstranačke promene, ali i odgovor na najskuplje pitanje “šta posle bojkota”."Mi imamo čvrst plan i tačno znamo šta ćemo da radimo nakon bojkota. DS sprovodi reformu u svojim redovima i idemo ka tome da se reformiše čitava opozicija jer istraživanja pokazuju da danas u Srbiji imate više od 1,5 miliona građana koji su protiv Vučića, ali još ne vide stranku kojoj bi poklonili svoje poverenje", kaže Rakićeva.Dodaje da će se uložiti sva energija u mobilizaciju tih građana, jer samo sa njima su moguće promene.Izvor: Južne vesti

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare