Oglas

Mesto: Beograd
Datum: Fri Apr 11 16:47:52 CEST 2025
Dogadjaj: POLITIKA - sednica Vlade Republike Srbije u tehničkom mandatu 
Fotoreporter: Slobodan Miljević
Ličnosti: Miloš Vučević
Izvor: FoNet/Vlada Srbije
Miloš Vučević Sednica Vlade Republike Srbije u tehničkom mandatu Foto:FoNet/Vlada Srbije/Slobodan Miljević
Miloš Vučević Sednica Vlade Republike Srbije u tehničkom mandatu Foto:FoNet/Vlada Srbije/Slobodan Miljević

"Miloš Vučević postao nezvanični portparol BIA"

autor:
02. maj. 2025. 15:01

Nakon što je ostao bez posla jer je podneo ostavku na mesto premijera, a njegov SNS se utopio u Vučićev pokret, Miloš Vučević je izgleda našao novi posao kao nezvanični portparol BIA. U skladu sa tim on nas je obavestio da BIA istražuje glasanje studenata na Pravnom fakultet o povratku na nastavu, kaže poslanica Stranke slobode i pravde Tatjana Pašić.

Oglas

"Ovako je Vučević sebi obezbedio mesto svedoka u procesu protiv Vladimira Orlića koji je na ovaj način prekršio Zakon o BIA. Zakonom se ovoj agenciji zabranjuje da se meša u bilo koju vrstu izbora i odlučivanja, bilo da su u pitanju politički izbori, univerzitetski izbori, sindikalna odlučivanja ili bilo koji drugi proces koji spada pod demokratski ili institucionalni okvir odlučivanja", kaže Pašić i dodaje:

"Nema nikakve sumnje da se ovde radi o zloupotrebi službe koju sprovode Vučević, formalni predsednik SNS-a i Vladimir Orlić koji je na čelu BIA. Naprednjaci su od BIA napravili centar za maltretiranje i zastrašivanje režimskih neistomišljenika. Umesto da istraže ko je i zašto upotrebio zvučni top protiv mirnih demonstranata oni pokušavaju da ukinu studentske blokade i pobede studente. Svi zajedno ne znaju da vlast koja počiva na sili i koja ima nešto protiv mladosti, nema budućnost".

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare