Oglas

Beograd 29.02.2020. Demokratska stranka, sedište, prostorije Demokratske stranke, Nušićeva ulica, zastava, zastave Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs

Demokrate u Skupštini, pokrenut servis onlajn poslanik

10. apr. 2020. 15:27
>
10. apr. 2020. 15:27

Rad Skupštine Srbije stavljen je na pauzu pre mesec dana, međutim poslanici Demokratske stranke pokrenuli su akciju "onlajn poslanik" kako bi građanima bili dostupni i u toku epidemije.

Oglas

"Onlajn kancelarija narodnih poslanika aktivirana je juče, i plan je da tokom vanrednog stanja budemo građanima na raspolaganju", kaže za Nova.rs poslanik DS Balša Božović."Skupština, koja je potpuno zanemarena i stavljena u drugi plan tokom proglašenja vanrednog stanja, ne sme da izgubi svoju ulogu - kontrolu izvršne vlasti s jedne strane, a sa druge ne sme da prestane da bude servis građanima i da ih pravovremeno i istinito informiše o svim temama koje njih zanimaju".Božović ističe da će, kao i u redovnom stanju, zahtevati od organa izvršne vlasti da im dostavljaju sva obaveštenja i da će poslanici DS će svaki dan odlaziti u Skupštinu, kako bi davali odgovore na pitanja građana."Sa građanima ćemo komunicirati isključivo onlajn iz bezbednosnih razloga. Parlament je temelj demokratije u društvu, uvođenjem vanrednog stanja ona je veoma ugrožena i od velike je važnosti da poslanici zaštite instituciju Narodne skupštine", zaključuje Božović.Građani sa poslanicima Demokratske stranke moći će da komuniciraju putem imejl adrese [email protected].Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare