Oglas

Policija.jpeg
Nova.rs / Vesna Lalić

Tragedija u Novom Sadu: Preminuo radnik koji je pao na betonski pločnik

autor:
26. avg. 2026. 15:03

Muškarac (40) poginuo je danas oko 12 časova u Ulici Olge Petrov u Novom Sadu nakon pada sa visine tokom izvođenja radova na stubu sa električnim instalacijama. Na prvim slikama sa mesta nesreće vidi se da sve vrvi od policije i Hitne pomoći na licu mesta.

Oglas

Radnik je tokom izvođenja radova pao sa bandere direktno na betonski pločnik.

Svedoci nesreće odmah su pozvali Hitnu pomoć, a muškarac je u nesvesnom stanju, krvav i sa teškim povredama ostao da leži na trotoaru.

Ubrzo nakon dojave, na lice mesta izašla je ekipa Hitne pomoći po prvom prioritetu.

Preminuo uprkos naporima lekara

Ovu informaciju potvrdio je i dr Zoran Krulj, portparol Zavoda za urgentnu medicinu Novi Sad.

"Lekarska ekipa intervenisala je po 1. prioritetu u Ulici Olge Petrov 27 povodom dojave o padu sa bandere muškarca rođenog 1986. godine. Uprkos naporima lekarske ekipe i sprovedenim merama kardio-pulmonalno-cerebralne reanimacije, težina povreda je bila takva da je nastupila smrt", izjavio je dr Krulj.

Na mestu nesreće u toku je uviđaj kako bi se utvrdile sve okolnosti ove tragedije, kao i da li su tokom izvođenja radova bile ispoštovane sve propisane mere zaštite na radu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare