Oglas

a-1024x683.jpg
Foto: EPA-EFE/BORIS PEJOVIĆ
Foto: EPA-EFE/BORIS PEJOVIĆ

Podgorica: Beograđanin uhapšen,pozivao narod na okupljanje

14. mar. 2020. 12:14
>
14. mar. 2020. 12:14

Policija u Podgorici uhapsila je O. O. (23) iz Beograda i podnela krivičnu prijavu protiv njega zbog sumnje da je izvršio krivično delo nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti (koronavirusa), saopštila je danas crnogorska Uprava policije.

Oglas

Kako se navodi u saopštenju dostavljenom Tanjugu, O. O. je na jednoj društvenoj mreži objavio post kojim poziva na okupljanje na peronima u blizini železničke stanice u Podgorici.Kada je izašla na lice mesta, policija je zatekla oko 500 okupljenih građana i oko 200 zaustavljenih vozila, što je zabranjeno odlukom Ministarstva zdravlja od 13. marta.Ministarstvo je u petak donelo privremene mere za sprečavanje, unošenje u zemlju, suzbijanje i sprečavanje prenošenja korona virusa zbog čega je između ostalih doneta i mera zabrana okupljanja stanovništva na otvorenim javnim mestima.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare