Oglas

Ilija Glišović, Ilija G. ubica, Čačak, Atenica, hronika Foto: Privatna arhiva
Ilija G. Foto: Privatna arhiva
Ilija G. Foto: Privatna arhiva

Oglasio se MUP povodom trostrukog ubistva u naselju Atenica kod Čačka

09. apr. 2022. 11:05
>
09. apr. 2022. 11:10

Ilija G. (21) ubio je sinoć u porodičnoj kući u naselju Atenica kod Čačka majku Snežanu (49), oca Milana (57) i dedu Sretena (87). On je uhapšen danas oko 9.30 sati, a sada se oglasio i MUP.

Oglas

MUP navodi da su policajci u Čačku, brzom i efikasnom akcijom uhapsili I. G. (21) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo."On se sumnjiči da je noćas u porodičnoj kući, u naselju Kulinovci u okolini Čačka, oštrim predmetom naneo povrede pedesetsedmogodišnjem ocu, četrdesetdevetogodišnjoj majci i osamdesetsedmogodišnjem dedi, usled čegasu preminuli. Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom Višem javnom tužilaštvu", navodi se u saopštenju.Podsećanja radi, Ilija G. došao je sinoć do kuće svojih roditelja, a onda je nožem izbo majku, oca i dedu. Brat je, prema prvim informacijama, pronašao tela i odmah pozvao policiju.Kako su nam rekli meštani, Ilija je igrao fudbal u lokalnom klubu, a majka je radila u konfekciji "B eksport".

Čačak, Atenica, ubistvo, hronika, policija Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs
Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs | Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs

Prema njihovim rečima, bili su "veoma sređena porodica".Ipak, šta je pravi uzrok da Ilija počini ovaj zločin, trebalo bi da utvrdi istraga.Sretenov brat isidor Glišović rekao je za naš portal da ne zna kako će preživeti tragediju koja ga je zadesila.

Čačak, Atenica, ubistvo, hronika, policija, Isidor Glišović, brat ubijenog Sretena Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs
Isidor Glišović Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs | Isidor Glišović Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs

"Ovo je strašno, zaista smo pogođeni", kroz suze navodi Isidor.Brat od tetke Sretena, Radenko Gagić kroz suze govori da stanuje 200 metara od njega."Milana i Snežu sam viđao vrlo često. Moja porodica praktično je nestala".

Čačak, Atenica, ubistvo, hronika, policija, Radenko Gagić, brat od tetke ubijenog Sretena Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs
Radenko Gagić Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs | Radenko Gagić Foto: Ljubica Sokić/Nova.rs

Na pitanje kakav je bio njegov rođak koji je izvršio ovaj gnusan zločin, Radenko kaže da se bavio sportom ali da nije bio u prilici često da sa njim razgovara.BONUS VIDEO: Trostruko ubistvo u Čačku

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=policijaubistvocacakam-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3334030"]Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare