Oglas

sud, sudnica
N1

Novosadski Eskobar osuđen na osam godina: Cvijović švercovao kokain širom Evrope

autor:
15. apr. 2026. 15:47

Radosav Cvijović, poznat kao novosadski Eskobar i njegov zet Slavko Pavlov, inače teniski trener, danas su po drugi put prvostepeno osuđeni u Specijalnom sudu u Beogradu.

Oglas

Njih dvojica su, jednoglasnom odlukom sudskog veća, osuđeni na identične kazne kao prvom prvostepenom presudom, a za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga. Radosav Cvijović osuđen je na osam, a Slavko Pavlov na sedam godina zatvora. U kazne im je uračunato vreme provedeno u pritvoru i kućnom pritvoru.

Sudija je istakla da su oni dužni da plate sudske troškove, koji će naknadno da budu određeni, istakavši da je visina paušala 150.000 dinara, s obzirom na to da se suđenje, kako je rekla, odužilo.

Obrazlažući presudu, predsedavajuća sudija rekla je da je odbrana spornom smatrala naredbu koja je istekla 6. maja 2017, a potom je produžena tri dana kasnije, 9. maja 2017. godine i istakla da je primedba odbrane neosnovana.

"U ta tri dana nisu spovođene nikakve radnje. Po mišljenju suda jasan je zakonski odnosnza dalji eksploataciju dokaza. Primedba je takođe bila da su korišćeni telefonski razgovori koji nisu vođeni sa pripadnicima organizovane kriminalne grupe i nisu o krivičnom delu za koje se sudilo Cvijoviću i Pavlovu. Svi preslušani telefonski razgovori su u vezi sa krivičnim delom i prikrivanjem tragova krivičnog dela", rekla je sudija.

Ona je dodala da je zahtev da Cvijovićev sin Branislav bude saslupan kao svedok neosnovan.

"Branislav Cvijović je u Pragu osuđen kao pripadnik organizovane kriminalne grupe (OKG). Sud u Pragu je, kao i mi, utvrdio da je vođa grupe Radosav Cvijović i da je on izdavao naloge, s obzirom na to da je u razgovoru govorio: "Nema ovima davanja pre maja", kao i da je govorio o narkoticima i plaćanju. Jasno je i da je Slavko pavlov prevozio novac i kokain. Njegov automobil je više puta bio u Pragu, bio je u Italiji, a pretresom njegovog stana pronađena je vagica sa tragovima kokaina. Branislav Cvijović je rekao da je Slavko Pavlov bio desna ruka Cijovića", dodala je.

Podsetimo, Radosav Cvijović je uhapšen u novembru 2017. godine, zajedno sa zetom Slavkom Pavlovim. Kod njih nije nađena droga što je bio glavni argument njihovih branilaca tokom suđenja. Cvijovićev sin je, međutim, uhapšen u Pragu istog dana i kod njega je pronađeno osam kilograma kokaina i 100.000 evra. Osuđen je u Češkoj na devet godina zatvora.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare