Oglas

1720292508-Faton-Hajrizi-1024x854.jpg
Faton Hajrizi Foto:Facebook/Kosovo Police
Faton Hajrizi Foto:Facebook/Kosovo Police

MSP Kosova: Tužilaštvo u Beogradu odobrilo da se telo Fatona Hajrizija prenese na Kosovo

08. avg. 2024. 23:33

Ministarstvo spoljnih poslova i dijaspore Kosova saopštilo je da je Osnovno tužilaštvo u Beogradu dalo dozvolu za prenos posmrtnih ostataka Fatona Hajrizija, koji je likvidiran u akciji hapšenja kod Loznice, pošto je prethodno jednog srpskog policajca ubio, a drugog ranio.

Oglas

Iz Ministarstva navode da proces preuzimanja posmrtnih ostataka vodi advokat porodice Hajrizi, Arijanit Koci, uz podršku Kancelarije za vezu Kosova u Beogradu, piše Kosovo online.







Dodaju da će o daljim medicinsko-pravnim procedurama identifikacije i verifikacije posmrtnih ostataka od strane institucija Kosova, obavestiti javnost.

Hajrizi, koji je početkom jula pobegao iz kosovskog zatvora, jednog srpskog policajca je ubio, a drugog ranio 18. jula nedaleko od Loznice, nakon što ga je patrola zaustavila radi rutinske kontrole.

Dan kasnije, srpska policija ga je locirala, a zatim i likvidirala u obračunu, s obzirom da je pružio otpor prilikom hapšenja.

Na Kosovu su prvobitno izrazili sumnju da li se zaista radi o Fatonu Hajriziju, ali je njegov identitet potvrđen.

***

BONUS VIDEO:







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare