Kontroverzni nikšićki biznismen Ranko Radulović, koji se dovodi u vezu sa "škaljarskim klanom", ponovo je u fokusu javnosti nakon što ga je crnogorskoj policiji prijavila devojka (23) za silovanje. Radulović je poznat kao bivši vlasnik fudbalskog kluba Čelik, brojnih lokala u Nikšiću, a više puta je hapšen, bio je izboden u zatvoru, a u istoriji njegove porodice postoji priča o krvnoj osveti, koja je tokom rata kavčana i škaljaraca doživela usijanje, imajući u vidu da su se Radulovići priklonili "škaljarcima", a njihovi krvni neprijatelji "kavčanima".
Ranko Radulović trenutno se nalazi u bekstvu pošto je policiji, prilikom pokušaja da ga uhapse, uspeo da pobegne, a nije pomoglo ni to što su, prema izvoru Vijesti, zapucali u automobil u kom je bio. I ovo nije prvi put da se Radulović nađe na meti policajaca i stranicama crne hronike.
Radulović je više puta hapšen zbog različitih krivičnih dela, govorilo se o njemu kao o bliskom saradniku Igora Vukotića, brata ubijenog vođe škaljarskog klana Jovana Vukotića, i do nedavno se nalazio u istražnom zatvoru zbog sumnje da je upravljao kriminalnom grupom koja je planirala više ubistava, između ostalog i ubistva visokih policijskih zvaničnika. Međutim, prema nekim informacijama, Radulovićeva povezanost sa „škaljarcima“ datira odranije, od osamedesetih godina prošlog veka, kada je zaratio sa porodicom Vilotijević. Sve je počelo jednom pucnjavom u Nikšiću, kada je ubijen Zoran Vilotijević, nakon čega su tri člana porodice Radulović osuđena na zatvorske kazne.
Ova pucnjava pokrenula je krvavi niz u kom su se međusobno ubijali Vilotijevići i Radulovići, a kada je u Valensiji nestao tovar od 200 kilograma kokaina, dve porodice su se priklonile – Radulovići „škaljarcima“, Vilotijevići „kavčanima“. Crnogorski mediji su ranije pisali da su Radulovići „proterali“ Vilotijeviće iz Nikšića i da su se ovi nastanili oko Novog Sada.
Kićun Vilotijević tako uplivava u kriminalne vode u Srbiji i ostvaruje zapaženu ulogu u kriminalnom miljeu devedesetih godina. I među novosadskim žestokim momcima uživao je ugled, a onda je 1999. godine ubijen na novosadskom Limanu. Tada su policajci, istražujući ovaj zločin, motiv tražili u sukobu dveju porodica. Kićun je iza sebe ostavio dva sina koja su krenula njihovim stopama, ali i jednu ćerku. Njegov stariji sin Filip je ubijen na Paliću kada je imao samo 25 godina, a ranije je osuđivan da je ubio devojku Tamaru Radulović na jednom beograskom splavu.
Njegov drugi sin Stefan našao se na meti pucača 2018. godine u Beču i to u trenutku kada je završio sa ručkom na kom je bio sa „kavčaninom“ Vladimirom Roganovićem, koji je tada ubijen. Stefan je teško ranjen, ali je napad preživeo.
Radulović se pre četiri godine suočio i sa optužbama da je počinio ratni zločin u Foči, zbog čega je bio i saslušavan. Njega je jedna svedokinja, koja je bila među zatočenicima u Karaman-kući, jednom od najozloglašenijih mesta u kom su žene tokom rata u BiH devedesetih bile mučene i silovane, optužila da je izveo vojnik koji joj se predstavio kao Ranko Radulović iz Crne Gore, dobrovoljac u jedinici Dragoljuba Kunarca.
Radulović ju je, kako je navela u pisanoj izjavi, prvi silovao.
„Tražio je da se skinem. Pitala sam ga zašto i rekla da imam 16 godina. On se naljutio… Skinuo me je i silovao… Bila sam krvava po celom telu. Primetila sam da imam posekotine na rukama. Rekao mi je da mi je bolje da me je on odveo nego da me je silovala veća grupa vojnika“, rekla je svedokinja M.
U svom kraju Radulović je poznat i po tome što je bio vlasnik kluba Čelik iz Crne Gore, ali i brojnih drugih objekata, nekretnina i ugostiteljskih lokala koji su se neretko nalazili na meti bombaških i drugih napada. Tako mu je pre nekoliko godina zapaljena vikendica na Žabljaku, a prethodno je na njegov kafić „Tani“ u Nikšiću bačena bomba.
Brojni mediji su svojevremeno Radulovića dovodili u vezu sa švercom cigareta iz Crne Gore u Bosnu i Hercegovinu, a hapšen je čak i sa svojim sinom. Dovodio se u vezu sa zelenašenjem, ali je tih otpužbi oslobođen.
Dok je Raduloviću trajalo suđenje po optužbama da je stvorio kriminalnu organizaciju koja je za cilj imala, pored ostalog, više likvidacija, među kojima je bilo i ubistvo specijalnog tužioca Milivoja Katnića i njegovog sina, Radulović je boravio u Istražnom zatvoru u Spužu. Uvid u to čime se ova grupa bavila dao je jedan od svedoka saradnika u tom predmetu, kodnog imena Jadranko Jonski.
Tokom jedne od šetnji Radulovića je napao „kavčanin“ Nikola Drecun, dok su Drecunove „kolege kavčani“ držali jednog čuvara. On je pretrčao prostor u kom šetaju, a onda ga ubo u leđa.
Bonus video: Pokušaj ubistva Radoja Zvicera
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare