Foto:shutterstock; google maps; MUP Srbije; profimedia.rs

Jovan Vukotić, vođa škaljaraca, sahranjen je juče u Kotoru, a tokom njegovog ispraćaja groblje su obezbeđivali agenti i pripadnici policije u civilu. Ovo nije prva sahrana koju je morala policija da obezbeđuje, a ispraćaji kriminalaca su već godinama unazad postali visokorizični događaji.

Vođa škaljarskog klana, koji je ubijen u Istanbulu, ispraćen je juče na večni počinak. Među porodicom, prijateljima i poznanicima, na sahrani su bili prisutni i agenti. Ista takva situacija je bila i na sahrani škaljarca Gorana Vlaovića, koji je likvidiran na Pagu.

Ova praksa obezbeđivanja sahrana, kada je reč o osobama iz kriminalnog miljea, postala je redovna proteklih godina.

Bežanijsko groblje
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Dešavalo se da su kriminalci upravo mete na ispraćajima svojih bliskih prijatelja. Takva je bila situacija sa ubistvom Milomira Jovanovića Mikija (46) iz Vranića, koji je likvidiran iz snajpera 14. januara 2017. godine na groblju u Sopotu.

Pročitajte još:

Ubistvo Jovanovića, inače kuma Dejana Stojanovića Keke, navodnog vođe novobeogradskog klana, i dan danas je nerasvetljeno.

Jovanovićevi telohranitelji, koji su ga obezbeđivali, nisu ni bili svesni šta se dogodilo sve dok se Milomir iznenada nije srušio pored njih, pored zadnjih levih vrata džipa. Prevezen je hitno u bolnicu, međutim, podlegao je smrtnosnih ranama koje je zadobio u brutalnom napadu.

Upravo je nedeljnik “Vreme” nedavno pisao da je ta sahrana i pokrenula “nadgledanje” ispraćaja.

Ipak, da je groblje odavno postalo mesto gde su mete najranjivije pokazao je i slučaj koji se dogodio godinu dana ranije. Reč je o pomenu vođi barskog klana, Luki Đuroviću, 2016. godine u Crnoj Gori.

Đurović je bio jedan od najbližih saradnika Luke Bojovića, koji je trenutno u zatvoru u Španiji, gde služi kaznu od 18 godina zatvora.

Pročitajte još:

Dovođen je u vezu sa različitim krivičnim delima, a poginuo je u saobraćajnoj nesreći u oktobru, 2013., na pravini puta nakon izlaza iz kotorskog tunela Vrmac.

Nekoliko godina kasnije, prilikom pomena, na njegovom grobu dogodila se nesvadišnja situacija. Naime, došlo je do eksplozije u kojoj je uništen njegov, ali i nekoliko susednih grobova.

Postavljeni eksploziv najverovatnije je bio aktiviran daljinskim upravljačem.

Inače, Đurovićevo ime se nalazilo u „beloj knjizi“ ili dokumentu OCTA – Procena opasnosti od organizovanog kriminala u Crnoj Gori, gde su navodi policije da je on bio vođa najjačeg kriminalnog klana u Baru.

VIDEO: Veze između Kavčana i grupe Velje Nevolje

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram