Predstavnik organizacije Kreni-promeni Nikola Arsenić, koji je danas u toku predaje 35.000 sakupljenih u okviru peticije "Ne damo Studentsku polikliniku" imao verbalni sukob sa ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom, objašnjava za Nova.rs s kojim stavovima ministra nije saglasan.
Lončar je izjavio danas da je zvanični stav ministarstva na čijem je čelu da Studentska poliklinika neće biti ukinuta i da je to pitanje “rešeno onog momenta kad se ta informacija pojavila”.
Tom prilikom došlo je i do suprostavljanja mišljenja između Lončara i studenta Arsenića, da bi Lonačar na kraju naglasio da je “ova Vlada pokazala kako brine o studentima”.
“Danas na predaji potpisa iznenadio nas je ministar Lončar. Izašao je da primi naše potpise i da nam saopšti da Studentska poliklinika ostaje”, kaže Arsenić.
Dodaje da je to za studente odlična vest koju pozdravljaju.
Ovo više nije zemlja, nego biletarnica gde se prodaju putne i članske karte.
Ko ne odabere člansku kartu, može da odabere putnu kartu i da se me vrati ✊@KPromeni pic.twitter.com/lvrqhOp6wu— Nikola Arsenić (@NikolaArsenic01) February 22, 2021
“Ali mnoge druge stvari koje je izrekao tom prilikom ne možemo da pozdravimo, a one se odnose na položaj mladih u našoj zemlji i tome moramo da se usprotivimo”, kaže Aresenić za Nova.rs.
Objašnjava da u poslednjih godinu dana, otkad je počela epidemija koronavirusa, druge zemlje mladim ljudima i studentima obezbeđuju beneficije, dok studenti u Srbiji imaju utisak da se “bore s vetrenjačama”.
Ovo više ne liči na državu, nego na biletarnicu. Ili uzimaš kartu za odlazak ili člansku. Ko ne uzme člansku, uzima onu za odlazak iz zemlje.
Bravo, bravo dečko! pic.twitter.com/e4zRD0vEZI— Ksenija (@Ksenija76o) February 22, 2021
Podsetio je na situaciju kad je najavljeno da će studenti biti izbačeni domova, na to što su dodatni rokovi, koje su tražili studenti u vreme vanrednog stanja smatrani luksuzom, na prebijanja i hapšenja studenata za vreme julskih protesta, kao i na nerazumevanje zahteva za niže školarine.
“Apsurdno je to da se sada, u vreme najveće zdravstvene krize, borimo za zdravstvenu uslugu”, kaže Arsenić i poručuje da je Srbija postala bilateralnica “u kojoj se studentima nude putne i članske karte”, čemu se, zaključuje, mora stati na put.
***
Pratite nas i na društvenim mrežama:
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare