Oglas

ISPRACAJ
Foto: TANJUG / MINISTARSTVO ODBRANE / LOLA DJORDJEVIC / an
Foto: TANJUG / MINISTARSTVO ODBRANE / LOLA DJORDJEVIC / an

Odlaze Rusi koji su pomagali u borbi protiv korone

autor:
16. maj. 2020. 09:46
>
16. maj. 2020. 12:58

Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je danas iz Srbije počelo povlačenje vojnog osoblja te zemlje, koje je pomagalo u borbi protiv pandemije koronavirusa.

Oglas

Prema navodima ministarstva, tri aviona prebaciće više od 40 vojnika i četiri jedinice specijalne vojne opreme u Rusiju. Ministarstvo navodi da je prvi konvoj vojnog osoblja i opreme otišao ka vojnom aerodromu u Batajnici.Ruski vojnici boravili su u Srbiji od početka aprila gde su dezinfikovali infrastrukturne objekte i pomagali lekarima u lečenju obolelih od korona virusa, na zahtev vlasti, podseća TASS. Prethodno se poslednja grupa vojnika, koji su pomagali u borbi protiv koronavirusa u Italiji, vratila u Rusiju.Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu ranije je saopštio da će ruski vojnici nastaviti da pomažu u Jermeniji.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare