Oglas

Ukraine announces nationwide quarantine measures over coronavirus pandemic
Foto: EPA-EFE/ROMAN BALUK
Foto: EPA-EFE/ROMAN BALUK

Niš: 17 pacijenata u bolnici zbog korone

autor:
25. mar. 2020. 16:37

U Kliničkom centru Niš trenutno je hospitalizovano 17 pacijenata kod kojih je utvrđeno prisustvo koronavirus, dok su 23 pacijenta kod svoje kuće, dobre kliničke slike i ne treba im bolničko lečenje, izjavio je danas gradonačelnik Niša Darko Bulatović nakon sednice Štaba za vanredne situacije.

Oglas

Dom zdravlja u Nišu, kako je odlučeno na današnjoj sednici, dužan je da odredi i opremi prostorije sa zasebnim ulazom i odvojenom od drugih jedinica u kojima bi se vršila trijaža pacijenata kod kojih postoji osnovana sumnja da su zaraženi virusom korona, kao i da uvede dvadesetčetvoročasovno dežurstvo.Štab je naložio državnoj apoteci da omoguć rad u nedeljom od 4. do 7.00 za starije od 65 godina, uz napomenu da su u obavezi da obezbede prevoz zaposlenima koji će raditi u tom perioduTakođe, kako je ispričao Bulativić, naloženo je i da javni prevoz utvrdi linije i termine u kojima će prevoziti one koji rade u zdravstvenim ustaovanama i ostale zaposlene sa radnim nalogom.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare