Oglas

Beograd 10.05.2020. Predrag Kon, emisija Utisak nedelje Foto: Ivan Dinić/Nova.rs
Foto: Ivan Dinić/Nova S
Foto: Ivan Dinić/Nova S

Kon: Situacija sa virusom se pogoršava, u Beogradu preteće

autor:
26. jun. 2020. 09:57
>
26. jun. 2020. 12:41

Epidemiolog Predrag Kon kaže da se situacija sa virusom korona pogoršava, a da je u Beogradu preteća.

Oglas

"Testira se sve više ljudi. Ima obolelih u studentskim domovima, a poslednji podatak je da je 91 pozitivan, verovatno se i to menja", rekao je Kon, koji je i član Kriznog štaba.On je naveo da trenutno postoji 12 malih klastera, a da veliki broj ljudi, 57 odsto, ne zna gde se zarazio."Ne vide se naznake da će biti brzog poboljšanja", rekao je Kon i dodao da su pred nama dešavanja gde se može očekivati prenos infekcije - prijemni ispiti na fakultetima, maturske večeri, svadbe.Kao mesto intenzivnog prenosa naveo je noćne klubove i rekao da se razmišlja o prekidu rada noćnih klubova, kao i smanjenju rada lokala."Bolje te mere što pre doneti nego čekati da se pogorša situacija", rekao je Kon.Kon je rekao i da je bio za politiku kažnjavanja, ali da to nije prihvaćeno, kao i da je situacija takva da se ne vide naznake da će biti brzog poboljšanja.Komentarišući da je Novi Pazar proglasio vanrednu situaciju, Kon je rekao da će "to u bliskoj budućnosti verovatno biti korišćeno i u drugim mestima".https://youtu.be/YxFZRGpb3CkPratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare