Oglas

bezistan uklonjene ograde 02 foto n1.jpg
Foto: N1

"Hitna sanacija Bezistana ili ostavke"

autor:
25. mar. 2026. 07:58

Centar za lokalnu samoupravu poziva gradsku sekretarku za inspekciju Sonju Božović Podunavac da hitno naloži sanaciju prolaza Bezistan u centru Beograda.

Oglas

Ne sme se čekati da se prolaz sam uruši, ili da neko strada, da bi gradska inspekcija radila svoj posao, naglašavaju u CLS-u. 


Čak i ukoliko gradska uprava nije sposobna da dobije saglasnost svih privatnih vlasnika za radove na ovom potezu, postoje jasna ovlašćenja sekretarijata da naloži i izvede hitne intervencije, a da trošak naknadno bude refundiran gradu na teret vlasnika. 



Bezistan je samo jedan od primera urbanističkog i komunalnog haosa koji vlada u Beogradu, a za koji je najodgovorniji prvi čovek grada i njegova sekretarka za inspekciju. Neka rade svoj posao, ili neka se sklone, ističu u Centru za lokalnu samoupravu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare