Oglas

park ušće akvarijum (2).jpg
Akvarijum u blizini nekadašnjeg Hotela Jugoslavija / Grad Beograd

CLS saznaje: Neće biti studije o uticaju na životnu sredinu za akvarijum na Ušću

autor:
01. jul. 2026. 16:56

Centar za lokalnu samoupravu ekskluzivno saznaje da je Sekretarijat za životnu sredinu doneo rešenje da nema potrebe za studijom o uticaju na životnu sredinu za Gradski akvarijum na Ušću, rekao je Nikola Jovanović, direktor CLS-a.

Oglas

Ova odluka je očekivana, ali nije dobra, jer su i zainteresovana javnost i stručne organizacije zahtevale da se pristupi izradi ove studije, ističe Jovanović.

Na ovo rešenje je moguće podneti žalbu nadležnom ministarstvu, ali suština je da je, pre svega, neophodan direktan dijalog investitora, projektanta i izvođaca sa građanima, rekao je direktor CLS-a.

Bez dijaloga i saglasnosti građana - ne treba ništa raditi, stoji u izjavi.

Predlog CLS-a je bio da se akvarijum napravi u Bloku 44, gde je napušten Akva park, jer nisu problem novi sadržaji, nego lokacija, naglasio je Jovanović.

Centar za lokalnu samoupravu će učestvovati i podržavati dijalog, dok god on ima smisla i ukoliko je investitor spreman na kompromis, zaključuje direktor CLS-a.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare