Cacak Zeleznicka stanica smece prljavo
Železnička stanica u Čačku Foto:Ljubica Sokić/Nova.rs

Putnici koji koriste voz na relaciji Čačak - Požega su ogorčeni, jer, kako tvrde, voze se vozovima koje je Srbija dobila kao ratnu odštetu. Železnička stanica u gradu pored Morave, iako je obnovljena 2007.godine, u najmanju ruku, izgleda kao iz horor filma. Prljavo, jedna klupa od brojnih koje su postojale, pa oni koji nemaju gde da sačekaju prevoz, stoje. Ima tu i starih, bolesnih, a i onih koji koriste voz iz finansijskih razloga.

Prema rečima jedne Kraljevčanke, vozovi, koji se koriste na ovoj relaciji su dobijeni kao ratna odšteta.

„Pre neki dan sam se iznenadila kada sam krenula na posao, inače radim u Čačku, ušavši u voz za koji nisam ni znala da li će stići na moje odredište. Upitala sam konduktera šta se dešava, reče, da nove, koje smo koristili, neće više ni vraćati. Ovo je bruka i sramota. Takođe mi ispriča da su ovi, ‘najnoviji’ koje smo dobili kao ratnu odštetu“, kaže ona.

Naša sagovornica dodaje da, dok svi pričaju o brzoj pruzi Beograd-Novi Sad, unutrašnjost Srbije je i po ovom, ali i drugim pitanjima otišla u sunovrat.

„Evo vidite da ne funkcionišu ni ulazna, ni izlazna vrata i još se pride mrznem. Nemam gde da sednem. Dolazim na pijacu iz obližnjeg sela, a ovde je nekada bilo i podno grejanje. Ni toalet ne radi“, ispričala nam je Danojla J.

Ona je dodala da su sve stanice postale ruglo železnice. U Čačku, u okviru ovog preduzeća postoji i ambulanta.

„Tu je bilo skoro 3500 hiljada kartona naših građana koji su radili ovde. Sada je sve skoro zatvoreno i ukinuto. Skoro da nas nema, ali najvažnije je da raste broj uposlenih u Vladi. Žalosno je i tužno na šta smo spali i šta smo dočekali“, ispričao nam je jedan od radnika sa čačanske železničke stanice.

Kako navodi, propast je počela pre nepunih sedam godina kada je Vlada donela odluku o podeli železnice na četiri firme.

„Tada je otpušteno mnogo ljudi, a brigu o nama je preuzelo preduzeće ‘Infrastruktura železnice Srbije’. Uprkos smanjenom broju vozova putnika ima, i to najviše na relaciji do Kraljeva“, zaključuje on.

Inače, kako smo saznali, ‘Srbijavoz’ krivca pronalazi u čačanskoj Gradskoj upravi, jer ne učestvuje u pokrivanju dela troškova prevoza, već novac najviše ‘upumpava’ u autobuski saobraćaj.

Bonus video: Kad vozač izgubi kontrolu nad vozilom i umesto napred, krene nazad

***
Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare