Oglas

Policija zaustavila poljoprivrednike ispred Kraljeva, ne dozvoljava im da uđu u grad: Blokada Ibarske traje satima

16. maj. 2023. 13:43

Poljoprivrednke koji protestuju ispred Kraljeva zaustavila je policija i ne dozvoljava im da uđu u grad.

Oglas

Poljoprivrednici se tako nalaze ispred ulaza u grad, a nastale su dugačke kolone i zastoj na Ibarskoj magistrali.Blokada ove saobraćajnice ušla je u četvrti sat.

Protest poljoprivrednika kod Kraljeva, kraljevo, traktori, zemljoradnici
Foto: Nova.rs | Foto: Nova.rs

Kako je okupljenim poljoprivrednicima rečeno, policija je dobila naređenje da ih ne pusti u grad.







Ipak, poljoprivrednici kažu da ne odustaju od plana, te da ostaju ispred grada sve dok ih policija ne pusti u Kraljevo.Jedan od poljoprivrednika koji trenutno ne može da uđe u grad je Raćo Vidojević iz sela Bresnica kod Čačka.

Foto: Nova.rs/Video
Foto: Nova.rs/Video | Foto: Nova.rs/Video

"Moj stric pokojni na tenku je ovde, sa puškom i mitraljezom, ušao u Kraljevo, a ja danas ne mogu. To je sramota, jad i beda", kaže ovaj ogorčeni poljoprivrednik.On je dodao da "sve mora da se menja".

Protest poljoprivrednika kod Kraljeva, kraljevo, traktori, zemljoradnici
Foto: Nova.rs | Foto: Nova.rs

Podsećamo, poljoprivrednici širom Srbije danas počinju proteste. Posle jučerašnjih propalih pregovora sa Vladom Srbije, oni su odlučili da će danas izaći na ulice i to poljoprivrednici u Kragujevcu, Kruševcu, Novom Sadu, Pančevu, Subotici, Čenti, Kovinu i Bogatiću. U Subotici je takođe bilo kratkih zaustavljanja učesnika protsta od strane policije.BONUS VIDEO Protesti poljoprivrednika na ulazu u Kraljevo

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=policijazaustavilapoljoprivrednikeispredkraljevanedozvoljavaimdauuugrad-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="6055241"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare