Hotel "Jugoslavija" prodat je danas na licitaciji firmi "MV Investment", koja je u vlasništvu Milenijum tima, po početnoj ceni od 27 miliona evra.

Kako javlja reporterka Nova.rs, MV Investment bila je jedina firma koja je učestvovala na licitaciji, a sa njom je odmah i potpisan ugovor.

Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Ovo je bilo prvo javno nadmetanje za hotel “Jugoslavija“, a početna cena iznosila je 27 miliona evra, upola manja od procenjene vrednosti imovine firme “Danube Riverside” u stečaju, koja je vlasnik “Jugoslavije”. Osim samog hotela, na prodaju je bilo i građevinsko zemljište na kojem se on nalazi, ukupne površine 45.613 kvadrata (oko 4,5 hektara), ali imovina koju čine luster-tavanica i bronzana bista Aleksandra Zarina, koji su pod posebnom zaštitom kao kulturna dobra.

Iako je hotel “Jugoslavija” sam po sebi brend i nalazi se na atraktivnoj lokaciji uz samu reku, na cenu, ali i zainteresovanost pored podeljenog vlasništva nad parcelom sa „Milenijum timom“, uticali su i sudski sporovi. U oglasu o prodaji hotela, navodi se da je vlasnike parcele tužila Luka Beograd, čiji je direktor poznati biznismen Milan Beko, a kako se navodi u Katastru, u zabeležbi iz marta 2022. godine, ista kompanija pokrenula je spor i pred Upravnim sudom.

Uprkos tome, prema rečima saradnika stečajnog upravnika Ljubiše Miljkovića rekao za eKapiju, bilo je zainteresovanih, a jedna firma ispunjavala je uslove.

Foto: Amir Hamzagić/Nova.rs

Inače, očekivalo se da upravo MV Investment, odnosno Milenijum tim da kupi ovaj objekat, budući da su suvlasnici parcele na kojoj se hotel nalazi. Takođe, ta firma je finansirala Plan detaljne regulacije za „Jugoslaviju“.

Kako su mediji ranije objavili, predviđena je rekonstrukcija postojećeg objekta – hotela „Jugoslavija“, a pored će biti izgrađena dva nebodera, odnosno tornja, visine od čak 155 metara. Planirana površina budućeg kompleksa biće 240.000 kvadrata. Planirano je da se na ovom mestu nalaze i komercijalni sadržaji i stambeni objekti.

„Pored stanovanja, moguća je izgradnja trgovinskih, komercijalnih, poslovnih i ostalih namena, koje svojom funkcijom ne narušavaju konfor stanovanja i životnu sredinu, i to trgovina, poslovanje, ugostiteljstvo, hoteli, kazino, uslužno zanatstvo, turizam, sportski sadržaji, sadržaji kulture, lekarske ordinacije, zdravstvene ambulante, apoteke, računski centri, objekti obrazovanja (privatne škole, igraonice, radionice za decu i sl.),u funkciji ostvarivanja definisanog procenta zastupljenosti planiranih namena u okviru urbanističke zone“, piše u dokumentu.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare