Oglas

Beograd, 01.04.2020. Novi Beograd, Arena, Štark Arena, koronavirus Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Jovanović: Predstoji prodaja Beogradske arene, sa tri potencijalna kupca se već pregovara

autor:
17. avg. 2026. 10:27

Zbog katastrofalnog stanja gradskih finansija, ali i lošeg upravljanja, rukovodstvo Grada Beograda će u narednim mesecima pristupiti defakto prodaji Beogradske arene, izjavio je danas Nikola Jovanović, direktor Centra za lokalnu samoupravu.

Oglas

"Tužno je da još jedan od simbola Beograda odlazi u privatni domen, isključivo zbog nesposobnosti aktuelne gradske uprave. Predavanje Beogradske arene će se odigrati u formi javnog privatnog partnerstva, a sa tri potencijalna kupca/partnera se već pregovara", dodaje direktor Centra za lokalnu samoupravu.

Ulaganja privatnog partnera u Arenu će biti realno oko 30 miliona evra, što je minorna suma u odnosu na ukupnu vrednost objekta i inicijalna ulaganja, navodi Jovanović.

Biće dobro ukoliko do kraja ove vlasti i Stari dvor ne ode pod dugoročni zakup nekom strancu, zaključuje direktor Centra za lokalnu samoupravu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare